Kas sakė kad pilių Amerikoje nėra? Paslaptinga Amerikos pilis yra tikras Finikso miesto pasididžiavimas, kurį per 15 metų, savo rankomis pastatė Boyce Luther Gulley.


Klastinga liga 1930 metais pastūmėjo Gulley mesti mėgiamą darbą, palikti žmoną ir vienerių metų dukrelę bei pradingti iš akiračio ištisiems trims metams. Vėliau jis pasirodė Finikse ir sumanė pastatyti pilį savo dukrai.

Pilį Gulley statė kaip ir dera: iš akmens, medžio rąstų ir molio. Bet įnešė ir savos improvizacijos: „Paslaptingos pilies“ (Mystery castle) sienose vietomis galima pastebėti keistų automobilio dalių ir net geležinkelio bėgių, sutvirtintų cementu, jo skiediniu su ožkos pieno mišiniu. Keistas derinys, ar ne tiesa? Nepaisant to, kad pilyje yra 18 kambarių, 13 židinių ir kitų patogumų, dar visai neseniai joje nebuvo nei vandens, nei elektros.

1945 metais Gulley advokatas paskambino paliktai žmonai ir dukteriai, pranešė apie jo mirtį ir pastatytą pilį, kuri dabar priklauso joms. Tai buvo pirmoji žinia apie Gulley, nuo jo dingimo datos.

Šiandien pilyje gyvena Gulley duktė. Ji ir anūkė rengia ekskursijas po pilį.

Paslaptingos pilies adresas: 800 E Mineral kelias, Finiksas, Arizona, Jungtinės Amerikos Valstijos.
Darbo laikas: spalio – kovo mėn. ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 16.
Telefonas pasiteiravimui: 602-268-1581.

Užsukite ir turiningai praleiskite laiką.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *