Pasero kyšulys (Capo Passero) – tai piečiausias Sicilijos taškas, kuris garsus dėl šimtmečiais trukusios tunų žvejybos. Tunas tada buvo pagrindinis gerovės šaltinis visam regionui. Dar dabar išlikę šios veiklos pėdsakų, apleistų žuvies perdirbimo gamyklų.

Bet tai yra ir viena iš gražiausių salos vietų, turinti ir smėlėtus paplūdimius ir geltono smiltainio skardžius ir žavius miestelius. Tiesa, kai kurias nuostabias pakrantes galima pamatyti tik iš jūros pusės, nes privati žemė tankiai apstatyta šiltnamiais ir kai kur prie jūros privažiuoti tiesiog neįmanoma.


Viena iš įdomesnių vietų, turinti nors ir neseną, bet gana intriguojančią istoriją – Tafuri pilis. Ji iškilo palyginti neseniai, tik 1933 m, kai markizas Bruno di Belmonte sužavėjęs vaizdinga pakrante pasistatė nuostabią Art Nouveau stiliaus pilaitę. Paties Bruno šeima valdė ir šalia esančią tunų perdirbimo įmonę. Tačiau 1974m. pilį įsigyja M.Tafuri, vaistininkas iš Pachino, šalia esančios gyvenvietės. Jis planuoja paversti šį pastatą į prabangų viešbutį ir restoraną.
Verslas sekasi gerai, Tafuri pilis klesti – prabangūs kilimai, brangūs paveikslai, taurieji šarvai. Turizmas sparčiai auga, vasarą regionas yra perpildytas, bet ir žiemą minia nesumažėja. Čia švenčiamos vestuvės, Naujųjų metų karnavalai, rengiami priėmimai.

Tačiau 1990 m. M.Tafuri miršta. Tada prasideda liūdnoji pilies istorijos dalis: kol tęsiasi konfliktai tarp paveldėtojų, niekas nenori mokėti prižiūrėtojams, apsauginiams . Pilis tapo apiplėšinėjama, niokojama vandalų… Randama net satanistinių ritualų pėdsakų.


Gal dėl to, o gal dėl didelių renovacijos kaštų pilis taip ir neranda naujų šeimininkų. Laikraščiuose sklandė kalbos, kad ją norėjo įsigyti Michaelis Schumacheris ir Flavio Briatore, kurie lankėsi čia ir tiesiog įsimylėjo šią vietą, tačiau pilis lig šiol palikta likimo valiai.


Iš pilies atsiveria gražus vaizdas su Passero saloje esančia XVI a fortu- tvirtove, kurią nuo nuolatinių turkų barbarų žygių, bei piratų antpuolių saugojo kareivių įgula ir ginkluota artilerija. Virš pastato įėjimo kabo karaliaus Pilypo III herbas. Nors fortas visai neseniai atstatytas, tačiau atviras lankytojams buvo vos kelis kartus ir deja, šiuo metu juo galima pasigrožėti tik iš tolo.


Naudingos nuorodos:
www.forbidden-places.net
www.saporidipachino.it

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *