Pasaulio atradėjas (angl.k. „World Discoverer“) – klaikus, o kartu įspūdingas jūrų laineris, šonais ramstantis Saliamono salos krantus. Pusiau paniręs į jūrą, jis guli vietoje vietoje, paskutinius devynerius metus.


Kadaise tai buvo Pasaulinį vandenyną naršantis kruizinis laivas, kuris be didelių keblumų įveikdavo 8000 mylių ilgio „Šiaurės vakarų jūrinę perėją“. Tačiau vieną lemtingą dieną, laivas užplaukė ant žemėlapyje nepažymėtų rifų ir jo plaukiojimo karjera staiga užsibaigė.

Visi, tuomet, laivu plaukę keleiviai buvo saugiai evakuoti, bet laivas atitemtas į Roderick‘o įlanką ėmė svirti ir kapitonui neliko nieko kito, kaip tik palikti jį visiškai nuskęsti.

Iki šios dienos laivas vis dar ilsisi toje pačioje vietoje, kur ir užbaigė savo keliones. Jis netgi tapo savotiška Saliamono salos turistine atrakcija.


Kelios gelbėjimo bendrovės, kelis kartus bandė ištraukti laivą, bet galiausiai įsitikinę, kad jis buvo stipriai apgadintas Saliamono salos pilietinio karo metu ir paliko jį ramybėj. Vandenyno potvyniai ir atoslūgiai toliau pamažu ardo laivą. Jo paviršius rūdija. Tačiau tikėtina, kad šioje vietoje laivas pasiliks dar ilgą laiką, kol galiausiai labai lėtai pranyks vandenyno dugne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *