Nacionalinis gamtos paminklas – Panska Skala (vok. Herrnhausfelsen, 597 m virš jūros lygio), netoli Kamenický Šenov, Čekijos Respublika – yra vienas seniausių geologinių rezervatų šalyje (nuo 1895) bei gražiausių bazalto skilimo pavyzdžių visoje šalyje.


Ši nedidelė uola sudaryta iš penkiakampių arba šešiakampių bazalto kolonų kurių aukštis vietomis siekia iki 12 metrų, o diametras svyruoja tarp 20-40 cm. Dėl savo formos, Panska Skala, dar dažnai vadinama „Akmeniniais vargonais”. O be savo geologinių ypatumų ši uola dar kadaise buvo išgarsėjusi čekoslovakų kinostudijos filmuotos pasakos „Išpuikusi princesė” dėka.


Atvykstant čia reikėtų žinoti, kad nors nuotraukose ir atrodo kitaip, Panska Skala yra visai nedidelė uola, kurios apžiūrėjimui su įkopimu į viršūnę, pilnai užtenka 15-30 min. Tad planuotis kaip atskiro išvykos tikslo tikrai neverta, nors keliaujant į Čekijos Šveicariją, įtraukti šį objektą trumpam apsilankymui tikrai verta.


Papildoma informacija:
Objekto lankymas – nemokamas. Šalia Panska Skala ya įrengtas lankytojų centras (TIC) su parkavimo aikštele bei tualetais. Automobilio parkavimas iki 15 min. – nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *