Vienas mylimiausių JAV teatrų, taip pat yra viena paskutinių tokio pobūdžio įstaigų. Tai „Nebyliojo kino teatras“ (Silent Movie Theater), pirmą kartą duris atvėręs 1942 metais, kai nebylusis kinas jau buvo nustojęs egzistuoti.


Nebyliojo kino teatrą įkūrė sutuoktinių pora iš Oklahomos – John ir Dorothy Hampton‘ai. Kelis ateinančius dešimtmečius John Hampton‘as rūpinosi nebyliųjų filmų restauravimu, norėdamas išsaugoti šį kino istorijos lobį ateinančioms kartoms. Deja, 1970 metais teatrą privertė uždaryti.

1991 metais teatrą vėl atgaivino buvęs Hampton‘ų šeimos draugas Laurence Ostinas, bet ir jo kadencija netrukus baigėsi, kai 1997 metais dramatiškai žuvo teatro foje, nuo pasamdyto žudiko kulkos, kurią užsakė verslo partneris.

Dar kartą teatras buvo išgelbėtas, po dviejų metų jame suorganizavus paskutinio tylaus Holivudo filmo pristatymą – „Čarlio Čaplino šiuolaikiniai laikai“ (Charlie Chaplin‘s Modern Times).

Šis „Nebyliojo kino teatras“ yra įsikūręs Holivudo širdyje ir iki šiol kas savaitę tęsia nebyliojo filmo rodymo tradiciją. Kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį ir vieną kintančią sekmadienio popietę, nebylųjį kiną teatre pagyvina gyva vargonų muzika.


Visai neseniai teatras buvo restauruotas, tiksliai atkartojant jo vitražą, 1940 metų dizainą. Jame buvo įrengtas šiuolaikiškesnis ir didesnis ekranas, įvesta puikiausia garso aparatūra ir sustatytos patogesnės kėdės bei sofos.

Atnaujintame teatre rengiama daugybė premjerų, rodomi nepriklausomi filmai, organizuojami specialūs renginiai ir privatūs vakarėliai. Dabar – tai istoriškai reikšmingiausias ir kultūriniu aspektu gyvybingiausias šalies teatras.


Nebyliojo teatro adresas: 611 North Fairfax Avenue, Los Andželas, 90036, JAV
Bilietų kaina: $10-$12
Oficiali svetainė: www.cinefamily.org

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *