Napoleonas – visiems labai gerai žinoma istorinė figūra. Jis gimė 1769 metais kuklioje šeimoje, Korsikos saloje. 1804 metais gruodžio 2d. Napoleonas tapo Prancūzijos imperatoriumi ir iki 1810 metų jau buvo užkariavęs beveik visą žemyninę Europą. Napoleonas – visuotinai žinomas, kaip vienas didžiausių visų laikų karingų genijų.

1815 metais Napoleonas buvo sutriuškintas Belgijoje įvykusiame Vaterlo mūšyje ir ištremtas į Šv. Elenos salą. 1821 metais būdamas tremtyje Napoleonas mirė.

Tačiau prancūzų atmintyje išliko toks populiarus, kad 1840 metais Prancūzijos karalius Luisas-Filipas sugrąžino Napoleono palaikus į Prancūziją. Dabar jie ilsisi Paryžiuje, po Invalidų rūmų bažnyčios kupolu, kur pritraukia daugybę smalsių lankytojų.

Napoleono palaikai ilsisi po šešiais karstais, kuriuos gaubia masyvus raudono granito, atgabento iš Rusijos, sarkofagu. Pastarasis padėtas ant žalio granitinio pagrindo ir apsuptas lauro lapų vainiko atvaizdu. Daugybė kapą supančių skulptūrų, primena didžias imperatoriaus pergales. Šalia taip pat yra Naopoleono sūnaus ir dviejų brolių kapai.

Invalidų rūmai dirba nuo 10 iki 17 val. Tarp balandžio ir rugsėjo mėnesių darbo laikas pratęstas iki 18 val. Bilieto kaina: 9 €

Daugiau informacijos rasite: www.invalides.org

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *