Kadangi didžioji dalis autobusų Vietname važinėja 1-uoju greitkeliu, nusidriekusiu nuo Saigono iki Hanojaus (Hanoi), todėl dauguma turistų savo keliones planuoja palei šalies rytinę  pakrantę, nes šis kelias veda garsiausiomis Vietnamo lankytinomis vietomis: per imperatoriškąjį Hue miestą ir kolonijinę prancūzų grožybę Hoi An.


Keliaujant juo, vertėtų užsukti į nedidelį pajūrio kaimelį Mui Ne, pasižyminčiu įdomia ir Vietnamui neįtikėtina geografine ypatybe – Mui Ne apylinkėse nėra tankių džiunglių, o vietovę iš įvairių pusių supa žalios kalvos, raudonų uolų kanjonai, laukiniai paplūdimiai ir neaprėpiamos smėlio kopos.


Mui Ne – tikras keliautojų rojaus, kur paplūdimiai su sodriomis oazėmis perauga į raudonų uolų darinius, smėlėti krantai – į kalvas, o priešais akinamai mėlyną Pietų Kinijos jūrą išnyra dalelytė tikros Sacharos dykumos, kurioje karščio bangos raitosi kopų šlaitais.O turistus iš paskos vaikosi vaikai, apsiglėbę plastikinius lakštus ir siūlydami už kelis dolerius lakštais nusileisti nuo aukščiausių kopų. Tai „Baltojo smėlio kopos“ – reginys ir patirtis, kurio niekaip nesitikėtumėte sutikti Vietname. Tai ypatingo grožio gamtos kūrinys, kiekvieną užburiantis savo spalvų ryškumu ir kontrastais.


Mui Ne išvertus iš vietnamiečių kalbos reiškia  “užuovėjos įlanka ”. Ši vieta turistams gali pasiūlyti daug pramogų. Čia gražūs tropiniai paplūdimiai, su išsikerojusiomis palmėmis, minėtos begalinio dydžio Sacharos tipo kopos, keičiančios spalvą nuo raudonos ar geltonos iki baltos, aukšti kalnai su sunkiai praeinamu bambukų mišku ir nepaliesti kriokliai, apsupti giliais raudonų uolų kanjonais.


Aplankyti Mui Ne, kaip ir visą pietinę Vietnamo pakrantę, geriausia sausuoju metų periodu: spalio ir lapkričio bei balandžio ir gegužės mėnesiais. Tačiau Mui Ne rečiau lyja nei gretimose kurortuose, todėl tai puiki atostogų vieta ištisus metus. Vidutinė oro temperatūra 27. Čia karšta ir sausa didžiąją metų dalį.

Viešint Mui Ne būtina aplankyti:

  • Balto smėlio kopas
  • Raudonojo smėlio kopas
  • Raudonąjį kanjoną su „Pasakų upeliu“
  • Žuvies turgų
  • Po Sha Inu bokštą, pastatytą VIII a. čamų.

Kaip nukeliauti?

Mui Ne skiria nuo Phat Thiet apie 30km. Dauguma turistų atvyksta į Mui Ne tiesioginiu autobusu iš Saigono arba Nha Trango. Kelionė trunka apie 4-5 val.

One thought on “Mui Ne – keliautojų rojus Vietname”
  1. Na viena foto tai is Whale Island Resort – tai ne Mui Ne, o nuo Nha Trang 80 km i siaure:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *