„Maison Picassiette“ arba „Mozaikinis namas“ yra vienas iš ryškesnių, neatrastų Šartro (Chartres) miesto įdomybių.


Atvykę į Šartro miesto prancūziškąjį Saint Chéron gyvenamąjį rajoną, Repos gatvėje (rue du Repos) būtinai ieškokite namo, pažymėto 22 numeriu ir išvysite nuostabų statinį, išpuoštą mozaikomis, – „Mozaikinį namą“. Iš gatvės pusės jis niekuo neišsiskiria iš kitų, – stovi sau atokiau kelio, apsuptas siauros sodo medžių alėjos, slėpdamas visą savo spalvų margumyną ir puošnumą, nuo pro šalį keliaujančio ir nieko apie šią vietovę nenutuokiančio praeivio.


Mozaikinio namo architektūra – visai nebūdinga Prancūzijai ir jį Raimondas Izidorius (Raymond Isidore) savo šeimai statė net 30 metų. 1930 metais pradėtas statyti namas, tapo didžiąja Raimondo gyvenimo aistra. Jį kurdamas Izidorius sunaudojo milijonus lėkščių įmantrioms mozaikoms sudaryti, kurios išpuošė visą namą. Jomis Raimondas papuošė ne tik namo išorę, bet visą vidų, vidaus ir lauko baldus, gėlių vazonus ir netgi neįprastą radijo imtuvą. O, baigęs namą, tokiomis pat įmantriomis mozaikomis puošdamas, griebėsi kurti sodo sienas, fontanus, pavėsines, sostus ir katedrą.


Visų  statinių sienose matosi gražiausios žmonių, gyvūnų, gėlių, pastatų ir įvairių daiktų mozaikinės dėlionės, vietomis pastebimi įstrigę ąsočiai ar juokingos figūros. Šį namą galima tyrinėti valandų valandas ir vis atrasti kažką naujo ir įdomaus. Jis tiesiog nuostabus. Tai lyg mažas Prancūzijos lobis, sukurtas neblėstančios vieno žmogaus aistros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *