Mijo tiltas arba dar kitaip vadinamas Mijo viaduku (pranc.k. Viaduc de Millau) – tai aukščiausias Pasaulyje tiltas, esantis Prancūzijoje. Jo aukštis virš žemės siekia net 343 m., o aukščiausia viaduko atrama yra netgi aukštesnė už Eifelio bokštą ir siekia 341 metrus.


Mijo tiltas yra A75 automagistralės dalis, jungianti Klermon Feraną su Bezijė. Pastačius viaduką atsirado galimybė kirsti Tarno upės slėnį, kelyje Paryžius – Perpigan, sutrumpinant kelionės laiką 45 minutėmis (sezono metu net ir 4 valandomis), o tiksliau – 100 kilometrų. Rekordinio aukščio viadukas taip pat yra ilgiausias Pasaulyje ant lynų kabantis tiltas. Jo ilgis siekia 2,4 kilometrus. Net septynios aukštai iškilusios atramos remia 36 000 tonas sveriančius metalinius karkasus ir gelžbetonio plokštes.


Viadukas yra lengvai pasviręs tiek horizontalioje, tiek vertikalioje plokštumoje. Vertikalusis pasvirimas yra 3 proc. iš šiaurės į pietus. Horizontalus pasvyrimas į rytus Bezijė kryptimi yra skirtas išvengti vairuotojams klaidinančio susidaromo optinio vaizdo, t. y. atramos lygiuojamos taip, kad nebūtų matomas kolonų miškas.


Mijo tiltas buvo atidarytas 2004 metais, iškilmingoje ceremonijoje dalyvaujant tuometiniam Prancūzijos prezidentui Žakui Širakui. Šio milžiniško viaduko statybos darbai užtruko trejus metus. O statybos buvo vykdomos su specialiais, iš palydovo valdomais kranais.


Šalia Mijo tilto yra įkurtas lankytojų centras ir apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria puikiausi vaizdai į tiltą ir jį apjuosusį Tarno upės slėnį.


Norint aplankyti Mijo tilto apžvalgos aikštelę, būtina išsukti iš A75 greitkelio, ties 45 išvažiavimu (sortie/exit 45). Tuomet, dar šiek tiek pavažiuoti Mijo miesto kryptimi iki pirmo žiedo. Ir iš jo išsukti, pačiame pirmame išvažiavime, „Observatory“ pažymėta kryptimi. Vingiuotu keliuku netrukus privažiuosite automobilių stovėjimo aikštelę. O nuo jos nesudėtingai pasieksite ir lankytojų centrą, ir apžvalgos aikštelę. Takelis raitosi į kalną, vietomis netgi labai statų, todėl pakeliui yra įrengtos kelios atokvėpio vietos su suoliukais. Kelionėje į vieną pusę pėsčiomis užtruksite apie 30 minučių.

One thought on “Mijo tiltas”
  1. Tiltas tikrai vertas dėmesio. Pervažiuoti jį kainuoja 6 eurus, bet pasigrožėti juo galima ir nemokamai, kadangi kelias iki jo ir už jo yra nemokamas, nors ir labai geras. Važiuojant iš pietų į šiaurę, reikėtų išsukti 46 išvažiavime ir per Millau miestuką galima patekti į apžvalgos aikštelę. Važiuojant į pietus, reikia išsukti 45 išvažiavime, kaip ir parašyta. Pervažiavimas nėra labai įspūdingas, kadangi greitis didelis, o vaizdus užstoja tilto turėklai ir kitos konstrukcijos, bet min. 30 minučių galima sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *