Isčigualastas (isp.k. Ischigualasto) išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Mėnulio slėnis“. Tai vaizdingas ir labai gražus geologinis ir gamtinis parkas, įsikūręs atokioje San Chuano provincijoje, šiaurės vakarų Argentinoje, užimantis 603,7 km² plotą.


Mėnulio slėniu ši vietovė pavadinta dėl nežemiško kraštovaizdžio, išraižyto kadaise čia tekėjusių upių vagų. Prieš 225 mln. metų tai buvo vulkaninio aktyvumo zona, kurią merkė gausūs sezoniniai lietūs ir buvo apstu upių, ežerų ir pelkių, kurių pakraščiuose augo tropiniai miškai. Dėl šių priežasčių ir šiandien čia randama daug suakmenėjusių medžių, o trečio periodo grunto paviršiuje atsiveria dinozaurų ir pirmykščių žinduolių fosilijų liekanos. Dėl to į šią vietą veržiasi poleantologai, geologai ir gamtininkai iš viso pasaulio. Nuo jų nė kiek neatsilieka turistai. Stiprus, vietovėje nuolat siaučiantis vėjas Mėnulio slėnyje iš uolų suformavo neįtikėtinus akmeninius darinius, o iš riedulių švelniai nugludintus kamuolius. Tai neįprasto grožio vieta, kurią viešint Argentinoje verta pamatyti.


Žymiausi Mėnulio slėnio dariniai: Šungrybis, Kirminas, Išsekęs viščiukas, Aladino lempa… Juos dažnai galite išvysti reklaminėse Argentinos brošiūrose. Labiausiai intriguojanti vieta – Cancha de Bochas arba boulingo alėja. Čia sutiksite jau minėtus apvalius, natūraliai susiformavusius riedulius. Jie atrodo taip, lyg būtų dirbtinai suformuoti iš marmuro. Mokslininkai iki šiol laužo galvas, kaip jie taip susiformavo.


Dabar jau nederlingai ir išdžiuvusiai Mėnulio slėnio teritorijai labiau būdinga dykumų augalija. Visur aplink styro kaktusai, krūmokšniai ir nedidukai medeliai. Parke galima sutikti klajojančius guanakus, kiškius, viškašas, šarvuočius, pumas, lapes ir daugybę egzotinių paukščių.

2000 m. Isčigualasto parkas buvo įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.


Bilietas į parką 1 asmeniui kainuoja 5 pesus. Jame užtruksite mažiausiai 4 valandas, todėl išvykai į parką reikėtų paskirti visą dieną. Nuo artimiausio didesnio miesto Mėnulio slėnis yra nutolęs apie 330 kilometrus, o į jį vedantys keliai nėra labai geri.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *