Medjugorje, dabartinės Bosnijos-Hercegovinos teritorija, jau tris dešimtmečius garsėja kaip maldininkų kelionių tikslas ir Bažnyčios nepatvirtintų Mergelės Marijos apsireiškimų vieta.


Sakoma, kad 1981 m. birželio 24 d. Medjugorje Dievo Motina, pasivadinusi Taikos Karaliene, pirmą kartą apsireiškė šešiems vaikams ir nuo tos dienos Viešpaties Motina nuolat apsireiškia atsitiktiniams vietovės lankytojams. Tokia žinia netruko pasklisti po visą pasaulį, o Medjugorje tapo svarbia katalikų piligrimų lankytina vieta.

Galybėje, viešėjusių šioje vietovėje tikinčiųjų, pasakojimuose yra užfiksuoti antgamtiški reiškiniai, įvykę šioje vietoje. Bet Katalikų bažnyčia Medjugorje neįžvelgia nieko antgamtiško ir jos nepripažįsta. Vatikano valdžia tvirtina, kad jie negali nei patvirtinti, nei paneigti čia vykstančių stebuklų autentiškumą, bet 2010 metų kovo mėnesį pranešė, kad artimiausiu metu atliks formalius tyrimus.


O Medjugorja ir toliau traukia piligrimus iš įvairiausių pasaulio kampelių. Čia netgi išsivystė visa industrija, tarnaujanti jiems t.y., tiekianti piligrimams maitinimą ir organizuojanti keliones.

Manoma, kad jau dabar daugiau nei 30 milijonų turistų yra aplankę Medjugorją. Be vietinių kroatų, didžioji dalis piligrimų atvyksta iš netolimos Italijos.

II Pasaulinio karo metu ši vietovė buvo viena didžiausių žudynių vietų, kuomet fašistinės kroatų pajėgos čia išžudė beveik visas vietinių Ortodoksų mažumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *