Loch Nesas (angl.k. Loch Ness) – tai didžiausias gėlavandenis ežeras Škotijos aukštumose ir viena populiariausių atostogų vietų Jungtinėje Karalystėje. Šį ežerą supa daugybė įdomių vietų, vertų lankytojų dėmesio.


Loch Nesas yra įsitaisęs 37 km į pietvakarius nuo Iverneso miesto, Didžiojo Gleno tektoninėje įduboje, dalijančioje Škotijos aukštumas į dvi dalis. Ežeras yra net 39 kilometrai ilgio, o giliausia vieta siekia 230 metrų. Pagal škotų legendą, ežere gyvena Loch Neso pabaisa, dar žinoma tiesiog „Nesės“ vardu (angl.k. Nessie, škotų gėlų kalba „Niseag“). Pasak vietinių gyventojų – tai didelis gyvūnas ilgu kaklu, primenančiu dramblio straublį, gyvatės galva, didžiule kupra, nuolatos „terorizuojantis“ palei ežerą gyvenančius kaimiečius. Tikriausiai tai viso labo tik mitinė būtybė, tačiau daugelis vietinių gyventojų tikina savo akimis matę, keistą ir neatpažįstamą padarą, pasirodantį tai vienoje, tai kitoje ežero vietose.


Daugelis mokslininkų ir kitų ekspertų mano, kad esami įrodymai, pagrindžiantys šios paslaptingos būtybės egzistavimą yra neįtikinantys ir pranešimus, apie Loch Neso pabaisos pastebėjimus, laiko tik gandais ir prasimanymais. O kadangi gandai apie ją sklando net kelis šimtmečius, Loch Neso pabaisos skeptikai, turi sukūrę ir ją paaiškinantį anekdotą: „Atvažiavo poilsiautojai į Škotiją. Gidas jiems rodo šalį.  
– Štai, čia žemutinė pilis, čia aukštutinė… O štai čia visų škotų pasididžiavimas – Loch Neso ežeras. Sakoma, kad jame gyvena pabaisa Nesė.
Vienas turistas klausia:
– O kada ji pasirodo žmonėms?
-Na, mažiausiai po 40 bokalų…“

Ar Nesė egzistuojantis padaras, ar tik sumani vietinių gyventojų išmonė, siekiant į vietovę pritraukti daugiau turistų, tačiau tokios gražios legendos suteikia gyvenimui įdomumo, galbūt dėl to istorija apie šį gyvį pasaulyje išlieka labai populiari. Ko gero, tai yra pati garsiausia, labiausiai ieškoma ir daugiausia aptarinėjama pabaisa iš viso pasaulio mitinių būtybių. Nesė yra tapusi tikra turistine atrakcija, o ežeras, kuriame ji gyvena, įgavęs Jūros periodo parko reputaciją. Kiekvienas prie Loch Neso atvykęs poilsiautojas nepraleidžia progos dalyvauti Nestės paieškos ekspedicijoje, tikėdamasis išvysti šį paslaptingą padarą. Tai jau patapo tikra manija tarp atvykėlių ir tokie kruizai galimi iš įvairių vietovių, įsikūrusių palei ežerą.

Išsamiausiai prieštaringai vertinamos pabaisos egzistavimą nagrinėja Drumnadrochito Loch Neso centras. Jame taip pat galite susipažinti su ežero gamtos istorija.

O jei nepavyktų pamatyti Loch Neso pabaisos – nenuliūskite. Ežeras kupinas daugiau įdomių netikėtumų. Tai puikivieta praleisti ramias atostogas. Čia galėsite pasimėgauti nuostabiu kraštovaizdžiu ir patyrinėti palei ežerą įsikūrusius labai žavius miestelius ar mieguistus, mažus kaimelius. Ypatingą dėmesį atkreipkite į Fort Augustus, Foyers, Cannich ir Drumnadrochit.


Palei ežero pakrantę ir Didžiojo Gleno įdubą nusidriekę daug įdomių pažintinių takų, todėl čia visada malonu pasivaikščioti. Dar daugiau pramogų laukia, užsisakius kruizą, Aboch uoste. Jo metu galite stebėti po ežerą linksmai nardančius delfinus, stačiose, uolėtose ežero pakrantėse gulinėjančius ruonius ir daugybę, ratus virš vandens sukančių, įvairiausių rūšių paukščių.


Loch Nesas turi vieną mažą salą – Čeirį (angl.k. Cherry island). Manoma, kad ji buvo sukurta žmonių, naudojant akmenis ir ąžuolus. XV amžiuje šioje saloje stovėjo pilis, naudojama apsiginti nuo priešų antpuolių ir laukinių žvėrių.


Dar vieną pilį rasite Loch Neso pakrantėje. Tai Urquhart pilis – kadaise buvusi viena iš didingiausių ir nuostabiausių Škotijos pilių. Dabar iš pilies belikę tik griuvėsiai. Bet ją vis vien verta aplankyti. Pilies teritorijoje stovi bokštas, nuo kurio viršaus atsiveria fantastiška panorama į ežerą ir Didžiojo Gleno įdubą. Šalia pilies yra įsikūręs lankytojų centras su kavine ir suvenyrų parduotuvėle, kurioje galite nusipirkti įsivaizduojamos Loch Neso pabaisos reprodukcijų.

Šalia Fort Augustus galite pamatyti vienintelį Škotijoje žemyninį švyturį. Nepamirškite pasigrožėti ir Kaledonijos kanalu bei Foyers kriokliais.


Kaip pasiekti Loch Nesą?

Paprasčiausiai Loch Nesą pasiekti iš Dalcross Inverneso oro uosto, pasisamdžius taksi. Arba autobusu iš Inverneso autobusų stoties vykti iki Drumnadrochito.

Palei ežerą yra daugybė įvairių viešbučių, nakvynės namų, apartamentų  ir t.t.  Daugybę jų rasite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *