Ar žinote tokį miestuką – Preili, kuris randasi Latvijoje, 60 km nuo Daugpilio. Pasirodo čia randasi lėlių muziejus, kur eksponuojamos šiuolaikinės Barbės.


Čia randasi unikali kolekcija, kurią sukūrė pries 4 metus menininkė Jelena Michailova. Įėję į šią lėlių karalystę pasijusite kaip pasakoje, nes pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti mažiukai žmogeliukai, karieta . Šio muziejaus atsiradimo istorija labai įdomi. Kaip pasakojo pati menininkė , idėja kilo, kai prieš keturis metus į jos rankas pateko sulaužyta marionetė , kurią paprašė viena draugė sutaisyti. Kai darbas buvo baigtas, gražioji lėlė taip ir prašėsi draugijos, taigi Jelena pasiuvo dar vieną lėlę ir taip jau tęsiasi keturis metus. Per pirmus metus gimė 150 lėlių, o dabar kolekcija siekia daugiau negu 350 lėlių.


Menininkė neapsiribojo vien lėlėmis, ji pradėjo siūti joms spalvingus kostiumus, daryti joms rankų darbo papuošalus, dekoratyvius apyvokos daiktus. Visos lėlės, išskyrus vieną, spindi džiaugsmu, tiesiog spinduliuoja.

Čia Jus pamatysite ir Ala Pugačiovą, ir Putiną, Medvedejevą, Anglijos karalienę ir daug kitų žinomų personažų. Čia ir Jonelis, kurį bara žmonelė, kad perdaug geria per Jonines ir pilotas su sklandytuvu ir dar daug kitų įdomybių. Tai iš tikro unikali lėlių kolekcija, kurios Jus nepamatysite niekur kitur.

Menininkė pasakojo, kad yra ir Lietuvoje menininkių, kurios kuria lėles, bet jos nuomone, lietuviškos lėlės labai liūdnos, o kodėl ji taip ir nesužinojo.


Lankantis šiame muziejuje gidė Jums papasakos nuo pat pradžios iki galo visą šio muziejaus įkūrimo istoriją, parodys daugybę nuotraukų, kuriose įamžintos pagal specialius užsakymus sukurtos lėlės ir, be abejonės ir pačias pirmąsias sukurtas kolekcijos lėles. Ekskursijos pabaigoje Jums pasiulys pasipuošti Jelenos sukurtais drabužiais ir pasijusti tikrais karaliais ir karalienėmis šioje miniatiūrinėje pasakų šalyje. O kas iš tikro norės turėti savo lėlę, panašią į Jus ar padaryti dovaną savo draugams, galima užsisakyti už 200 latų lėlę, bet teks palaukti kokius du-tris mėnesius.

Nepraleiskite progos pabuvoti šioje pasakų karalystėje .

Bilieto kaina: 1,20LVL – suaugusiems; 0,60LVL – vaikams;
Pasidabinimo kostiumais kaina: 1,50LTV – suaugusiems; 1LVL – vaikams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *