Kiekvienais metais, sausio mėnesį, garsiame ir prašmatniame Geilo slidinėjimo kurorte, Norvegijoje, vyksta nepaprasta žiemos ir muzikos šventė – Ledo muzikos festivalis. Iš viso pasaulio atvykę muzikantai pristato savo sukurtą muziką, grojamą tik iš ledo pagamintais muzikos instrumentais.


Šis Ledo muzikos festivalis vyksta gan atšiaurioje šalyje, todėl tokio festivalio idėja visai neatrodo keista. Jos pradininkas – norvegų muzikantas Terjė Isungsetas (Terje Isungset). Prie jo greitai prisijungė daug kitų menininkų bei muzikantų. ir festivalyje ėmę diegti naujoves, netrukus išgarsino jį visame pasaulyje.


Ledo festivalio metu galima išgirsti ne tik paslaptingai skambančias ledines arfas ar gitaras, bet ir ledinius ragus, ksilofonus ar marimbas. Į festivalį sukviesti menininkai ir muzikantai pasigamina visus instrumentus iš užšalusio ežero ledo prie Geilo.


Muzikantų teigimu, ledinius muzikos instrumentus reikia laikyti su pirštinėmis, nes nuo rankų šilumos jie imtų tirpti, o ir rankos sušaltų. Dėl paminėtų priežasčių koncertai negali trukti ilgai. Taip pat negalima groti šaltyje, nes prie ledo prišaltų lūpos. Todėl Ledo festivalis įprastai vyksta uždaroje patalpoje – Geile išskaptuotame ledo urve, kuriame “ledo muzikantai” sukuria pilną emocijų pasaulį.


Ledo muzikos festivalis – tai nepaprasta žiemos ir muzikos šventė, kurią verta nors kartą gyvenime aplankyti. Daugumas jos dalyvių tvirtina, kad tai bene unikaliausia muzikos šventė pasaulyje.


Bilieto kaina įprastai siekia ~ 500 kronas (arba ~ 83$). Festivalis vyksta Geile, sausio mėnesį, per pirmą metų mėnulio pilnatį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *