Drotingholmo rūmų teatras (šved.k. Drottningholms slottsteater) buvo atidarytas 1766 metais, karalienės Luizos Ulrikos įsakymu. Dabar tai yra vieni seniausių išlikusių originalių operos rūmų Pasaulyje.


Drotingholmo teatras – tai ne šiaip koks nusenęs ar moderniai restauruotas istorinis reliktas, skirtas tenkinti turistų poreikiams. Tai pirmines savo funkcijas atliekantis pastatas su išlikusiu autentišku, nors pagal aukštus karališkus standartus – gan kukliu interjeru, kuris gali būti apibūdintas kaip tinko, papjė mašė ir tapybos mišinys. Drotingholmo teatro scena iš kitų taip pat išsiskiria savo gyliu, bet visa tai dėl įspūdingų savo funkcijų, kuriomis šiandien labiausiai gali didžiuotis. Beveik visa teatre išlikusi įranga yra originali.  Čia vis dar puikiai veikia nuo XVIII amžiaus išlikę mechanizmai, kurie yra valdomi tik rankiniu būdu, tad spektaklių metu prie medinių svertų ir skriemulų nuolatos pluša didelė darbuotojų komanda. Efektams sukurti vis dar dažnai naudojama Donato Stopani sukurta bangų, griaustinio ar debesų mašina ir netgi skraidanti kėdė. Šimtmečių senumo mechanizmai, spektaklio metu, kaitalioja 30 išlikusių originalių scenos dekoracijų rinkinių, tiesiai priešais žiūrovų akis. Tai visiškai neįprastas reginys, nepaliekantis abejingo nė vieno.


Garsiausius operos kūrinius atliekantys muzikantai dėvi tą laikotarpį atitinkančius kostiumus ir groja autentiškomis to laikmečio muzikos instrumentų kopijomis. Taip kiekvienas lankytojas tarytum sugrįžta į XVIII amžių ir gali pasidžiaugti ankstyvaisiais operos žingsniais. Žiūrovams tai puiki pramoga.


Drotingholmo rūmų teatras ypatingai gausiai buvo lankomas karaliaus Gustavo III valdymo laikais iki pat jo mirties,1792 metų. Vėliau buvo uždarytas ir neveikė daugybę metų. Tik 1921 metais jis buvo vėl sutvarkytas ir atidarytas. Drotingholmo rūmų teatras veikia iki dabar ir dažnai yra apibūdinamas kaip Švedijos teatro brangakmenis, kur organizuojami įdomiausi vasaros operos festivaliai.

  • Adresas: Drottningens paviljong, Drottningholm, Švedija
  • Darbo laikas: nuo kovo-rugpjūčio mėn: 10-17val. Rugsėjį: 11-15:30val.
  • Bilietų kaina: 275-895 SEK
  • Interneto svetainė: www.dtm.se

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *