2005 metais, tyrinėjant masinius maro aukų kapus, nedidelėje Venecijos Lazzaretto Nuovo saloje mokslininkai padarė keistą atradimą. Jie netikėtai aptiko moters kaukolę, su burnoje užstrigusia plyta.


*   *   *

Pirmą kartą „juodoji mirtis“ Europą užklupo 1348 metais. Tuomet mirtina liga greitai ir smarkiai pakirto galingą Venecijos jūrų imperiją. Siekiant sustabdyti ligos plitimą ir kuo skubiau atskirti ligonius nuo sveikųjų, dvejose atokesnėse Venecijos salose buvo įsteigtos maro karantino stotys. Pirmiausiai, 1423 metais maru užsikrėtusiems ligoniams buvo pastatyta ligoninė Lazzaretto Vecchio saloje. Vėliau, 1468 metais, Lazzaretto Nuovo saloje buvo įkurta karantino vieta, kur buvo kontroliuojami Veneciją pasiekę laivai ir jų ekipažai su prekėmis.


Kai ypač skaudūs maro protrūkiai sukrėtė Veneciją 1576 ir 1630 metais, tūkstančiai ligonių buvo evakuoti į abi salas ir dauguma jų iš ten niekada nebegrįžo.

Tad nekeista, kad tyrinėjant abi salas buvo rasti masiniai kapai su šimtais skeletų. Tačiau moters su plyta burnoje kaukolė buvo visiškai netikėtas atradimas. Žinoma, jog tokiu metodu Italijoje susidorodavo su asmenimis įtariamais vampyravimu.

Kaip žinia, vampyrai – tai mitų, folkloro ir maginės fantastikos būtybės, kurios egzistuoja, gerdamos žmonių arba gyvūnų kraują. Anot legendų, vampyrai apibūdinami kaip nemarios būtybės, prisikeliančios iš kapų ir, siurbiančios gyvųjų kraują, kad išgyventų.


Lazzaretto Nuovo saloje aptiktos kaukolės su plyta burnoje tyrimai parodė, jog ji priklausė 61- 71 metų amžiaus moteriai. Nors tikrasis jos likimas greičiausiai niekada nebus atskleistas, tačiau žinoma, kad tokiu būdu buvo susidorojama tik su įtariamais vampyravimu. Buvo manoma, kad pastarieji sukelia mirtį ir geba sunaikinti auką per atstumą, tad visai nekeista, kad mitai apie juos ypač plačiai paplisdavo maro ar kitos mirtinos ir daugybę gyvybių nusinešusios ligos atveju.

*   *   *

Napoleono valdymo laikais Lazzaretto Nuovo sala buvo pertvarkyta į gynybinį įtvirtinimą. 1970 buvo visiškai apleista. Tik vietos valdžios pastangos pastaruoju metu nulėmė, kad sala buvo sutvarkyta ir galiausiai atverta lankytojams, kur įsikūrusiuose pastatuose veikia keli įdomūs muziejai. Juose galima apžiūrėti įdomių jūros artefaktų kolekciją ir susipažinti su tikrai neįprasta salos istorija.


Aplankyti Lazzaretto Nuovo salą galima balandžio – spalio mėnesiais. Joje organizuojami pažintiniai turai, dėl kurių reikėtų tartis iš anksto telefonu: +39 0412444011 arba el.paštu [email protected]

Daugiau informacijos apie Lazzaretto Nuovo salą ir ją supančius mitus rasite:  www.lazzarettonuovo.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *