Lanzarotė – sala Atlanto vandenyne, labiausiai į rytus nutolusi nuo Ispanijai priklausančių salų, Kanarų salyne. Nuo Afrikos žemyno ją skiria vos 125 kilometrai. Ji susiformavo prieš daugiau nei 15 milijonų metų po ugnikalnio išsiveržimo. Lanzarotės salos gamta yra gan nyki. Čia neišvysite vešliai sužėlusių laukų. Paviršių daugiausia dengia sukietėjusios lavos jūra ir smėlis. Čia karšta ištisus metus, o krituliai yra be galo reti. Sakoma, kad saloje lyja ne daugiau nei 16 dienų per metus. Akivaizdu, kad Lanzarotė nepalanki žemdirbystei, tad kiekvienas lankytojas nepaprastai nustemba išvydęs gausiai saloje augančius vynuogynus. Kaip taip gali būti, paklausite Jūs?


Lanzarotės saloje nepaprastai gilios vyndarystės tradicijos.Vynuogienojai čia auginami maždaug nuo XVI amžiaus. Kadaise didžiulė teritorija, o šiandien padengta lavos jūra, buvo derlinga žemė. Tačiau, po 1730–1736 metais įvykusių ugnikalnių išsiveržimų, derlingos žemės paviršių užliejo 8 milijonai kubinių metrų lavos. Visi vynuogynai buvo paskandinti po karšta mase ir nuo tada gyventojai buvo priversti išbandyti naujus vynuogienojų kultivavimo būdus.
Vynmedis yra pasodinamas maždaug vieno metro gylio ir 4-5 metrų pločio duobėje, kurią supa akmeninė sienelė, vadinama „Zocos“. Tokioje duobėje jis yra puikiai apsaugotas nuo stiprių vėjų. Tuo tarpu vulkaninis dirvožemis pasižymi nepaprastai geru drėgmės išlaikymu ir gebėjimu sugerti ją tiesiog iš oro ir retkarčiais praslenkančių debesų. Taigi, netgi nelyjant, augalas iš vulkaninio dirvožemio gauna pakankamai drėgmės, kad galėtų vešėti.


Dabar Lanzarotės saloje tokie vynuogynai užima beveik 2000 ha. Iš jų kasmet išgaunama ir pagaminama vidutiniškai apie 2 milijonai litrų vyno. Tai išskirtinė Lanzarotės salos vizitinė kortelė.


Vynuogynai pagrinde išsidėstę didelėje centrinės Lanzarotės dalyje, vadinamoje La Gería. Žvelgiant į juos iš tolo atrodo, lyg visą regioną būtų išvarpę tūkstančiai iš dangaus pažirusių meteoritų.


Šie vynuogynai saloje sukuria iš ties unikalų ir surrealistinį kraštovaizdį, kuris yra savotiškai patrauklus ar netgi gražus.

One thought on “Lanzarotės vynuogynai”
  1. 2012m. kovo men .3-10d.buvau Lanzaroteje.Nuomotu automobiliu keliavome po sala tik žalumos buvo mažiau nei šiose nuotraukose.Labai patiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *