Kartą metuose dešimtys tūkstančių turistų susirenka į Ispanijoje įsikūrusį Bunjolio miestelį, kad galėtų dalyvauti pomidorų mūšyje. Šios šventės metu sunaudojama šimtai tonų pernokusių pomidorų ir vos vienos valandos bėgyje visa gatvė bei dalyviai nuo galvos iki kojų pasidengia pomidorų padažu.


La Tomatinos dalyvių prašoma dėvėti apsauginius akinius ir įspėjami neatsinešti į šventę daiktų, kurie kovoje galėtų būti panaudoti kaip ginklas. Drabužiai po trumpos, bet įnirtingos kovos paprastai būna suplėšyti ir tinkami keliauti tik iki artimiausios šiukšlinės. Todėl, vykstant į La Tomatiną, derėtų apsivilkti paprastesnius drabužius, su kuriais vėliau nebūtų gaila atsisveikinti.


Labiausiai stebėtina, kad miestas, šventei pasibaigus, tuoj pat tampa vėl švarus: nuplauti pomidorais padengtus miesto pastatus ir gatves, o taip pat ir įsisiautusius dalyvius, tuoj pat atskuba gaisrinės mašinos.


Pastaraisiais metais festivalis tapo tokiu dideliu įvykiu, kad linksmybės Bunjolio mieste prasideda jau prieš savaitę ir didžioji dauguma La Tomatinos dalyvių būna priversti apsistoti tolimesniuose miestuose.

Šiame trumpame, bet nuostabiame pomidorų mūšyje, kuris prasideda siauroje miesto Brunjolio gatvelėje, suvažiuoja tūkstančiai turistų iš viso pasaulio vien tik tam, kad sudalyvautų visų laikų didžiausiose maudynėse „spageti padaže“.


Įdomiausia tai, kad niekas tiksliai nežino iš kur ši tradicija prieš kelis dešimtmečius gimė. Bet nuo tų neatmenamų laikų šventė vyksta kasmet, paskutinį rugpjūčio trečiadienį miesto globėjų – šventojo Luiso Bertrano ir Vargšų Dievo Motinos garbei.

One thought on “La Tomatina – didžiausias Planetos pomidorų mūšis”
  1. Kaip dabar pamenu, aplink daugybė žmonių, traukiančių į miestelio centrą. Kuo arčiau Bunjolio centro, tuo spūstys darosi tirštesnės ir tirštesnės, žmonių minia tampa nebevaldoma. Visi susispaudžia kaip silkės skardinėje, atrodo net nebegali įkvėpti, o ištrūkti iš tos minios šansų nėra. Miestelio gyventojai į balkonus prisitempę vandens kibirų ir netgi pasijungę šlangas, maudo visus norinčius pamatyti ir sudalyvauti La Tomatina….paskui pradeda važiuoti mašinos pilnos pomidorų masės. Įlipę į sunkvežimius jaunuoliai, semia pomidorų masę ir pila visiems dalyviams ant galvų. Šventės pabaigoje visi grįžta suplėšytais rūbais, be batų ir aplipę pomidorų pasta:) Pamatyti verta 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *