Vieną savaitgalį nusprendėme sudalyvauti bene keisčiausiame savo gyvenime spektaklyje, apie 1980 metus tuometinėje LTSR teritorijoje statytame slaptame sovietų bunkeryje. Šiuo metu, šioje vietoje įrengtame požeminiame socializmo muziejuje yra atkurta socializmo laikų atmosfera ir buitis. 

Sumokėję po 70 Lt už bilietą, netrukus atsisveikinome su visais savo daiktais ir aprengti pilkomis sovietinėmis fufaikėmis, pasinėrėme į beveik 3 valandas trunkantį, įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą.


Į šį spektaklį susirinko apie 40 asmenų, tarp kurių buvo nemažai užsieniečių: prancūzų, vokiečių, italų. Vienu metu net toptelėjo mintis, ką jie čia veikia? Nejaugi jiems bus įdomu pamatyti tikrą sovietinio žmogaus gyvenimą, vietoj to, kad apžiūrinėti kitus, labiau lankomus turistinius objektus ir įžymybes? Bet po spektaklio nusivylusių renginiu – nebuvo! Autentikos ten buvo apstu ir visi iki vieno liko patenkinti.

Bet buvo pora žmonių, kurie pabūgę programos vis dėlto atsisakė dalyvauti renginyje. Bet mano nuomone, nieko ten baisaus nebuvo. Šį puikų ir unikalų renginį rekomenduoju kiekvienam, norinčiam sugrįžti kokiem 20 metų atgal. Šis renginys galėtų tarnauti, kaip puiki edukacinė priemonė moksleiviams, bei pramoga visiems žmonėms, besidomintiems Lietuvos istorija.

Tai puikus įrodymas ne tik užsieniečiams, bet ir patiems lietuviams, kokiais dideliais šuoliais ir kaip greitai pažengė Lietuva ir jos žmonės per savo atsikovotos Nepriklausomybės metus. O tie, kurie ilgisi tarybinių laikų ir užmiršo apie visą jų „egzotiką”, galite savo kailiu patirti, kas tai yra bei vėl pamatyti, ko taip ilgitės. 

Administracinės bunkerio patalpos, kuriame įsikūrusi sovietinio tipo valgykla:


Radijas, kavinukas, staltiesė, stiklinės kaip senais laikais…


Šiek tiek sovietinės reklamos ir atributikos…LTSR veikėjai:


Tarybinėje krautuvėlėje…
Dešrelės gal ir ne tu laikų, bet vaizdelis…


Skirtingai nei su KGB tardytojais, su vilkšuniu Amūru buvo galima susitarti…


Kitos foto iš bunkerio:Daugiau informacijos tinklalapyje: www.sovietbunker.com

One thought on “Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje”
  1. Visiems, kas prisimena tuos laikus ir nebijo stiprių įspūdžių, nuoširdžiai patariu aplankyti šį bunkerį, per tas tris valandas tiek daug visko sužinojom, patyrėm savo kailiu, dirbom, tikrinomės sveikatą ir drebėjom.. pabandykit, tikrai nenusivilsit, o atminčiai dar ir diplomą gausit bei pasistiprint:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *