El Valjė de Antono miestelis Panamoje, dažnai dar sutrumpintai vadinamas tiesiog El Valjė, pasižymi vėsiu ir drėgnu klimatu, įsikūręs 6 km pločio užgesusio ugnikalnio krateryje. Kaip jau supratote, tai nėra pati patraukliausia vieta apsilankyti ir juo labiau apsistoti, tačiau čia verta nukeliauti.


Pirma, čia vis dar galima išvysti nykstančias, geltonąsias varles.


Antra – čia galite aplankyti Kvadratinių medžių slėnį, kur auga medžiai ne ovaliais kamienais, kaip įprasta gamtoje, bet kvadratiniais.


Nustatyta, kad ne tik šių medžių kamienai yra kvadratiniai. Tyrimais įrodyta, kad netgi šių medžių šerdys yra kvadrato formos.

Tokie medžiai išties yra neįprasti ir labai retai sutinkami gamtoje. Tačiau užsukę į Kvadratinių medžių slėnį,  jų galite pamatyti visą tuziną. Tai vietovės įžymybė, akivaizdžiai išsiskirianti iš mums įprastos aplinkos ir visai užtarnautai viliojanti turistus.


Tad kokia gi šių kvadratinių medžių paslaptis? Siekdami įminti šią mįslę, Floridos universiteto mokslininkai persodino kelis jaunus medžius, norėdami įsitikinti, ar jie išlaikys kvadratinę formą svetimoje aplinkoje. Bet iš šių tyrimų tapo akivaizdu, kad medžių formą nulemia El Valjė vietovės sąlygos ir medžiai išlaiko kvadratinę formą tik augdami Kvadratinių medžių slėnyje ir dar keliose vietovėse Kosta Rikoje. Deja, tiksli priežastis, kodėl jie tokie auga, kol kas neatskleista.


Vidutinis kvadratinių medžių aukštis siekia 30 metrų.

Kvadratinių medžių slėnį rasite maždaug už 15 min. kelio nuo “Campestere” viešbučio. Takelis nesužymėtas, bet veda palei upeliuką, tekantį vešliu mišku. Pasiteiraukite  viešbučio darbuotojų, jie nurodo reikiamą kryptį. Tikslios koordinatės nurodytos mūsų žemėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *