Pietų Italijoje, Materos provincijoje, Bazilikatos regione, stovi be galo įdomus, istorinis miestas – Krakas (it.k. Craco).


Maždaug 25 kilometrus nuo Taranto įlankos nutolęs Krako miestas gynybiniais tikslais buvo įkurtas dar VIII amžiuje. Atsižvelgiant į niokojantį to laikotarpio pobūdį – tai iš ties nuostabu.


Tačiau dabartinis Krakas labiau primena miestą vaiduoklį, nei klestinčią ir galingą vietovę. Galbūt, ant aukštos kalvos pastatytas miestas, ilgus šimtmečius buvo puikiai apsaugotas ir neįveikiamas šalį nuolat puldinėjusiems barbarams, tačiau nepaisant visų savo pranašumų, jam nestigo trūkumų. Kalnuotą vietovę dažnai purtė žemės drebėjimai, lydimi purvo nuošliaužų. Ir tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl net  1400 metų gyvavęs, ne vieną barbarų antpuolį atlaikęs ir, net 1656 metais baisų marą išgyvenęs miestas, po iš ties ilgos ir sunkios kovos su gamtos stichijomis, galiausiai pasidavė ir, tarp 1959 ir 1972 metų, miestą apleido kone visi 1800-ai jo gyventojų.


Bet ir ištuštėjusį Krako miestą šiandien be galo įdomu aplankyti. Nusidriekęs aukštos kalvos šlaitu jis iš tolo išsiskiria ryškia ir įspūdinga savo išvaizda. Apleistame mieste išliko gan daug įdomių istorinių architektūros paminklų.  Kalno viršūnėje iki šiol dominuoja įspūdinga pilis. Ją pastatė Atendolo Sforca XIII amžiuje. 1293 metais pilies bokšte veikė kalėjimas. Krake taip pat iki šiol stovi įdomi Santa Marijos bažnyčia, kurioje galima pamatyti stebuklingą Mergelės Marijos su kūdikėliu statulą. Jos garbei kasmet pirmą gegužės sekmadienį Krake vyksta didelė ir puošni religinė šventės.


Nedidelėje Sant Angelo bažnyčioje saugomas mumifikuotas nukankinto Šv.Vincenzo kūnas. Jis laikomas šventuoju Krako miesto globėju.


Tarp gegužės ir spalio mėnesių Krake vyksta bent šeši dideli religiniai festivaliai. Tuomet ypatingai įdomu šią vietą aplankyti, nes visas miestas prisikelia ir atgyja.


Kraką supa svaiginantys vaizdai ir nuostabus kraštovaizdis, todėl vis dažniau į jį nukrypsta ne tik turistų, bet ir garsių režisierių akys. Krako miestą galite išvysti  filmuose: “Kristaus kančia”, “Džeimsas Bondas: Paguodos kvantas”, “Gelbstint Greisę”, “Karalius Dovydas” ir dar daugelyje kitų garsių kino juostų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *