Sunku patikėti, bet Romos mieste vis dar yra turistams mažai žinomų ar lankomų vietų. Ir viena iš jų – didelis ir modernus E.U.R kvartalas (it.k. Esposizione Universale Roma), pradėjęs kilti 1935 metais. Jį sumanė pastatyti diktatorius Benito Musolinis 1942 metų Pasaulinei parodai, kuri dėl II pasaulinio karo neįvyko. Bet pompastiški, fašistinio laikmečio stilių atitinkantys pastatai, kvartale vis dėl to išliko iki mūsų dienų.


Kone įdomiausias ir žymiausias šio rajono pastatas – Civilizacijos ir darbo rūmai, dažniau vadinami tiesiog Kvadratiniu Koliziejumi (it.k. Colosseo Quadrato).


Šis pastatas panašus į milžinišką baltą kubą su dailiomis arkomis. Jo forma šiek tiek primena senąjį Koliziejaus amfiteatrą, jau 2000 metų puošiantį Romos miestą ir pritraukiantį tūkstančius turistų. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad šešiaaukštis Kvadratinio Koliziejaus pastatas, su devyniomis dailiomis arkomis kiekviename aukšte, simbolizuoja ne ką kitą, o Dučės vardą. Paskaičiuokime: Benito vardą sudaro 6 raidės, o pavardę – Mussolini – 9 raidės. Galbūt tai ir tiesa.


Dėl savo išskirtinės ir įsimintinos išvaizdos, Kvadratinis Koliziejus yra labai mėgiamas filmų režisierių ir dažnai šmėžuoja fantastinėse kino juostuose. Jis iki šiol laikomas fašistinės architektūros simboliu. O ant pastato fasado iki šiol puikuojasi Musolinio užsakytas užrašas: „Menininkų, didvyrių, šventųjų, mąstytojų, mokslininkų, jūrininkų, migrantų tauta.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *