Ar žinote, kokia yra originaliausių gausiai turistų lankomų vietų Jungtinėse Valstijose? Tai Sietlo kramtomos gumos siena.


Ji atsirado 1990 metais Pašto alėjoje (Post Alley) prie turgaus teatro, kai teatro laukiantys žmonės, išvarginti ilgų eilių,  susinervinę pradėjo klijuoti kramtomą gumą ant sienų. Pradžioje kramtomą gumą naudojo prie sienų pritvirtinti monetas. Laikui bėgant, monetų lipdymo tradicija išnyko, o štai kramtomosios gumos liko.


Teatro prižiūrėtojai net kelis kartus bandė nugrandyti gumą nuo sienų. Bet, kai 1999 metais ji tapo sertifikuota Sietlo turistine įdomybe – nutraukė valymo darbus.


Dabar visos teatro sienos yra nulipdytos daugybės įvairiaspalvių kramtomos gumos gniūžulėlių, o šiai sienai nuolat plečiantis, „kramtomosios gumos meno kūriniai“ tampa vis rafinuotesni. Čia galima pamatyti įmantriai ” lipnia mase” išrašinėtus vardus ar net žinutes ir įvairius simbolius: širdeles, taikos ženklus, mėnuliukus, dramblius, šuniukus ir t.t. Ryškios spalvos, daugybė įvairių tekstūros tonų – tikras fotografų rojus. Galima pamanyti, kad kalbama apie pasakų karalystę, o ne apie siaubingą bakterijų veisyklą – kramtomosios gumos sieną.


Ši siena, tai didžiausia Sietlo, o galbūt ir visos Amerikos keistenybė, pretenduojanti tapti tikru meno kūriniu. Ką gi, papildom lagaminą kramtomąja guma ir keliaujam pažiūrėti šių meno kūrinių, ir paliekam savo pėdsaką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *