Koso centre, priešais Riterių pilį stovi labai senas platano medis, dar žinomas kaip „Hipokrato medis“. Pasak graikų, garsusis gydytojas pats pasodino šį medį ir mėgo po juo, pasislėpęs nuo vidurdienio saulės, mokyti savo studentus.


Bet yra nustatyta, kad šiam medžiui yra kiek daugiau nei 500 metų. Ir kadangi žinoma, kad Hipokratas gyveno maždaug V a.pr.Kr., todėl akivaizdu, kad pats jis negalėjo jo pasodinti. Tačiau Koso salos gyventojai tvirtina, kad šioje vietoje kadaise iš tiesų augo Hipokrato pasodintas medis, o jam nuvytus, jo vietoje buvo pasodintas dabartinis.


Kad ir kaip ten būtų, šiandien „Hipokrato medis“ yra vienas seniausių ir didžiausių Europoje bei yra saugomas valstybės. Šiandien medžio kamienas yra 12 metrų skersmens ir jis yra aptvertas metaline tvorele, kuri leidžia turistams pasigėrėti medžiu tik iš tolo.

Vasaros laikotarpyje šalia Hipokrato medžio vyksta keli įdomus renginai, pritraukiantys tiek vietinius gyventojus, tiek turistus.


Hipokrato medžio ūgliai ir sėklos daugelį kartų buvo dovanoti svarbiems šalies svečiams ar įvairioms įstaigoms. Šio medžio „atžalos“ dažnai puošia garsiausių pasaulio Medicinos mokyklų kiemelius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *