Jau patį Ačafalajos pelkės pavadinimą (angl.k. Atchafalaya) gaubia paslaptis. Nėra žinoma, kada ir kodėl pelkė taip buvo pavadinta. Tik žinoma, kad vietinių indėnų kalboje ah-CHA-fa-LIE-ah reiškia „ilga upė“. Taip pat nedaug informacijos ir apie pačią pelkę, nors oficialiai tai yra didžiausia Jungtinių Amerikos Valstijų pelkė. Pasakoma, kad ji yra Keidženų kultūros (Cajun culture) dvasinė šventovė.


Luizianos valstija gali pasigirti kultūrų turtingumu, kur draugingai susipina Afrikos, Karibų, vietinių Amerikos indėnų bei Europos kultūros. Tuo tarpu, Ačafalajos pelkės eko-sistema yra tokia pat įvairiapusė ir skirtinga, kaip Luizianos valstija.


Ačafalajos pelkė dar žinoma kaip Ačafalajos baseinas, apjungiantis Ačafalajos upės deltą, įsiliejusią į Meksikos įlanką ir dovanojantis mūsų Planetai stebėtinai gražią pelkę.

Pelkė beveik nekinta, tačiau deltos sistema ir toliau auga. Ją sudaro nepaliestų kiparisų ir didelio mišraus miško plotai. Retkarčiais atrodo, kad taip turėjo atrodyti mūsų žemė prieš milijonus metų. Ačafalaja yra daugybės smulkių žinduolių namai. Joje gyvena bebrai, ūdros, audinės… Taip pat galima sutikti aligatorių.


Dėl dažnų ir didelių potvynių ši JAV teritorija yra retai apgyvendinta ir priklauso vienam iš dešimties mažiausiai paliestų laukinių JAV gamtos kampelių. Pelkės plotis tesiekia šiek tiek daugiau nei 30 kilometrų, o jos ilgis – 240 km. Ji užima 600.000 akrų ir yra didžiausia JAV pelkė bei Nacionalinės svarbos objektas.


Keli keliai yra nutiesti per Ačafalajos pelkę. Vietomis jie pakyla virš medžių viršūnių. Automobiliu įdomiausia važiuoti 10-uoju tarpvalstybiniu keliu (Interstate 10), kurio nemažą dalį, vedančią per pelkę, sudaro 30 km. ilgio tiltas, kabantis ant aukštai iškeltų polių. Važiuojant šiuo keliu galima pasimėgauti išties kvapą gniaužiančia laukinės gamtos panorama ir Ačafalajos pelke.


Bet geriausias būdas susipažinti su pelke – žinoma, iš arčiau, išsipirkus ekskursiją po pelkę valtele. Magiška – taikliausiai Ačafalajos pelkę apibūdinanti sąvoka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *