Žymusis Kopakabanos paplūdimys (port.k. Copacabana beach), įsispraudęs pietinėje Brazilijos didmiesčio Rio de Žaneiro dalyje tarp Cukraus galvos kalno ir seno Kopakabanos forto, dabar tapusio muziejumi.


Net keturis kilometrus palei vandenyną, nusitęsęs Kopakabanos paplūdimys, turistams ir vietos gyventojams siūlo neišsenkančias pramogas. Čia nuolatos vyksta įvairūs masiniai renginiai – teminiai vakarėliai, Naujųjų metų šventės, futbolo varžybų stebėjimas, pasaulio paplūdimio futbolo čempionatai. Būriuojasi serfingo, kapuero mėgėjai ir kt. Neretai drebina pasaulinių žvaigždžių koncertai. Savo pėdsaką čia paliko tokios garsenybės kaip Rolling Stones, Lenny Kravitz, Macy Gray ar Snoop Doggy Dog.


Kopakabanos paplūdimys – tai mėgiamiausia Rio dio Žaneiro gyventojų ir šalies svečių poilsio vieta. Todėl nenuostabu, kad jau daugybę metų iš eilės jis puikuojasi Pasaulio geriausiųjų sąrašuose.


Brazilijos paplūdimiai daugelį kitų nukonkuruoja dėl palankių oro sąlygų ištisus metus. Nuolat giedras dangus ir ramus vandenynas pritraukia mases turistų. O vietiniams gyventojams paplūdimiai jau seniai tapo gyvenimo būdu. Kopakabanos paplūdimyje daug futbolo vartų, paplūdimio tinklinio aikštelių, kur poilsiautojai smagiai gali leisti laiką. Linksmybės čia nenutrūksta ištisą parą, todėl naktimis paplūdimys apšviečiamas.


Kopakabanos paplūdimys  garsėja naktiniais klubais ir kazino. Paplūdimio promenadą nusėję prestižiniai viešbučiai, restoranai, barai bei 8-16 aukštų daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuose spiečiasi apie 160 tūkst. laimingųjų Rio de Žaneiro gyventojų.


Dieną paplūdimyje gausu ne tik poilsiautojų, bet ir gatvės prekiautojų, siūlančių įsigyti skėčius, apyrankes, rankšluosčius, šezlongus bei užkandžius su gėrimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *