Ant stačios kalvos keteros, iškilusios virš Tamilnado lygumų ir nutolusios apie 35 km nuo garsaus Munaro kalnų kurorto, įsikūrusi Kolukkumalai arbatos plantacija. Tai bene aukščiausiai įsikūrusi arbatos plantacija visame Pasaulyje. Ji stovi maždaug 2480 metrų aukštyje virš jūros lygio. Todėl Kolukkumalai garsėja ne tik savo puikiomis, aromatingomis arbatomis, bet ir nuostabia aplinka su įspūdingais vaizdais, į supančius raižytus kalnus.


Plantacija įsikūrusi gan nuošaliai. Kad ją pasiekti, reikia užtrukti apie 90 minučių kelio automobiliu nuo Munaro. Bet giedrą naktį iš Kolukkumalai galima pamatyti net Kodaikanalį.


Kolukkumalai supa gaivus ir šviežias oras. Tai tikra palaima viešint Indijoje. Bet vietinių žmonių gyvenimas yra labai paprastas, nes visas jų pasaulis sukasi tik aplink namus ir darbą plantacijoje.


Kolukkumalai plantacijos centre nuo senų laikų stovi gamykla. Ji čia buvo pastatyta maždaug prieš 80 metų. Šioje gamykloje net ir šiandien dar yra naudojamas tradicinis rankų darbas, todėl  vilioja į vietovę arbatos mėgėjus ir visokius smalsuolius.


Arbatos gamybos procesas gamykloje apima septynis etapus. Pirmiausia, nuėmus derlių, arbata yra vytinama, po to suvytę lapeliai yra sukami ir, kuo geriau susukti, tuo daugiau išskiria sulčių ir sudaro geresnį arbatos aromatą. Tada ji sijojama. Dar vėliau fermentuojama ir džiovinama. O tada, išgautas pluoštas, galiausiai surūšiuojamas pagal kokybę.

Visas šis darbas atliekamas gamykloje, kuri nė kiek nepakito nuo 1930-tųjų, kuomet ją čia pastatė britai.


2005 metais Kolukkumalai plantacija tapo Pietų Arbatos konkurso laureate ir laimėjo Indijos „Aukso lapo“ apdovanojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *