Vieno mažo ir ramaus Prancūzijos kaimelio miškuose slepiasi labai neįprastas ir, iš pažiūros baisus paminklas, vadinamas „Kiklopu“ (Le Cyclop).


Keistą, beveik 24 metrų aukščio „Kiklopo“ skulptūrą sukūrė menininkas iš Šveicarijos – Jean Tinguely. Prie jo kūrybos jis užtruko net 30 metų. Padedamas žmonos Niki de Saint Phalle ir daugybės draugų, menininkas surinko apie 300 t pramonių šiukšlių, t.y. metalo, betono, keramikos dirbinių bei mozaikos gabalų, – ir atgaivino juos darniame veidrodžių ir krioklių chaose.

1991 metais, po Tinguely mirties, Kiklopo skulptūra atiteko Prancūzijai. Prancūzų valdžia „Kiklopą“ apibūdinta kaip „labai žavingą, bet kartu ir labai košmarišką” kūrinį. Mat jo priežiūra valstybei kasmet atsieina beveik milijoną eurų. Tai kelia tikrą nepasitenkinimą valdžios organams. Galbūt, vieną dieną bus lemta šiai skulptūrai išnykti, o kol kas ją galite pamatyti Milly-la-Foret kaimelį supančiame miške. Tikslios koordinatės nurodytos žemėlapyje. Tikslesnį paaiškinimą kaip nuvykti galite rasti oficialioje Kiklopo skulptūros svetainėje: lecyclop.com


Kiklopo skulptūros lankytojai gali iš labai arti patyrinėti šio kūrinio sudėtingumą ir painumą. Skulptūroje yra įrengti laiptai, kopėčios ir tinklai, leidžiantys lengvai pasiekti įvairias jos dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *