Žmogaus organizmo muziejus (angl.k CORPUS museum) – tai unikalus muziejus – pirmasis, ir kol kas vienintelis toks Pasaulyje – skirtas interaktyviam žmogaus organizmo tyrinėjimui. Turbūt daugelis iš mūsų yra matę mokslinės fantastikos filmą „Vidinė erdvė” ar skaitę Aizeko Azimovo romaną „Fantastinė kelionė”, ir aikčioję iš susižavėjimo, kai jų herojai išgyvena įdomiausius nuotykius, keliaudami po žmogaus vidų. Dabar ši fikcija tapo realybe. „Žmogaus organizmo muziejuje” galite visus tuos nuotykius patirti realioje aplinkoje.


Olandijoje įsikūrusį „Žmogaus organizmo muziejų“ sudaro 35 metrų aukščio pastatas, kuris primena sėdintį milžinišką žmogų. Patekę į šio pastato vidų lankytojai tarytum atsiduria žmogaus viduje – jaučia, mato ir girdi, kas vyksta kiekvieno viduje.


55 minutes po muziejų trunkančioje kelionėje spėsite apžiūrėti ir susipažinti su visais žmogaus organais: nuo kojų nagų galiukų iki smegenų. Suprasite, kas vyksta su Jūsų kūnu, kai čiaudite ir kodėl jums būtina kasnakt gerai išsimiegoti. Pamatysite kaip auga plaukai ir pajusite, kuria liežuvio dalimi jaučiate sūrumą, o kuria – saldumą. Susipažinsite su ląstelių, audinių ir kraujagyslių pasauliu. Trumpai tariant, apsilankę šiame muziejuje – turėsite galimybę išsamiai patyrinėti žmogaus organizmą iš vidaus. Bet to, čia vyksta įvairios teminės parodos, veikia 3D kino teatras.


Tačiau „Žmogaus organizmo muziejus“ atlieka ne tik pramoginį-pažintinį vaidmenį, bet ir lavinamąjį. Čia aiškinama apie sveiko gyvenimo būdo, sveikos mitybos ir sporto naudą. Kokį poveikį mūsų organizmui turi naujosios technologijos… Viskas perteikiama interaktyviais pavyzdžiais.


Kelionė po žmogaus kūną, muziejuje – tai neapsakomai įspūdinga ir puiki patirtis.


Žmogaus organizmo muziejus dirba kasdien, nuo 9 iki 19 val., išskyrus pirmadienį. Paskutinė ekskursija prasideda 17 val.


Bilieto kaina: 16,50 € suaugusiems ir 14 € už 8-14 metų vaikams.
Tiksli muziejaus vieta, kaip ir visada parodyta žemėlapyje. Nuo Amsterdamo yra nutolęs apie 35 kilometrus.

One thought on “Kelionė po žmogaus kūną”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *