Vieni, mažutėliai Faro miesto (Portugalijoje) maldos namai yra pastatyti iš tikrų žmonių kaulų. Dideli langai ir šviesoje paskendęs altorius netgi sukuria linksmo pastato iliuziją, nežiūrint į tai, kad jis pastatytas iš žmonių likučių.


Faro „Kaulų maldos namai“ ne tik įmantriai dekoruoti kaulais, bet ir sienos pastatytos iš žmogaus šlaunikaulių, sutvirtintų cemento skiediniu. Kaukolės ir kiti kaulai pasikartojančiais intervalais puošia vidines sienas bei lubas ir suteikia vietovei patrauklios, bet kartu ir šiurpios simetrijos. Tačiau esminė kaulinių maldos namų pažiba – auksu padengtas žmogaus skeletas, kabantis pastato priekyje.

Užrašas virš įėjimo skelbia: „Sustok čia ir pamąstyk, kokia lemtis ištiks tave – 1816“. Šį užrašą paliko Karmelitų vienuolis, surentęs šiuos maldos namus, vietoje čia 1719 metais stovėjusios didesnės bažnyčios. Ar užrašas neprasmingas?

Tokia kaulų perkėlimo praktika, iš kapinių į maldos namus, dar visai neseniai buvo įprasta katalikiškoje Europoje. 7 – 10 metų žemėje trūniję kaulai būdavo iškasami ir panaudojami tokioms keistoms statyboms. Faro maldos namai pastatyti iš 1245 vienuolių kaulų liekanų.

Daug panašių pastatų yra Portugalijoje. Garsiausias statinys – Evoroje. Artimiausiu metu pasistengsime Jums suteikti žinių apie šį statinį.


Kaulų maldos namų Faro mieste lankymo laikas:

Nuo spalio iki balandžio: pirmadieniais-penktadieniais nuo 10 iki 13 ir nuo 15 iki 17;
Nuo gegužės iki rugsėjo maldos namai atviri iki 18 val., o šeštadieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 13val.

Adresas: Largo do Carmo, Igreja do Carmo (aka. Nossa Senhora do Carmo), Faro, Portugal

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *