Viena iš žinomiausių turistinių vietų Palermo mieste, Sicilijos saloje, Italijoje – Kapucinų katakombos (Catacombe dei Cappuccini) ir jose eksponuojamos balzamuotos mumijos. Kapucinai – katalikų vienuolių ordino vienuoliai, katakombose laidojo vietinio elito atstovus bei įžymius žmones. XVI amžiuje kapinėse pritrūkus vietos, nuspręsta plėsti požemius, kuriuose galėtų laidoti savo brolių kūnus. 1599 metais mumifikuotas pirmasis vienuolis, vardu Silvestras. Kad kiti galėtų ne tik melstis jam, bet melstis kartu su juo, palaikai perkelti į katakombas.


Visai netrukus, požemiuose pradėti laidoti ne tik vienuoliai, bet ir vienuolės, kunigai, o per ateinančius šimtmečius mumifikuoti turtingieji bei garbingi žmonės. Tai didžiuliai požeminių laidojimų angų labirintai, kuriuose čia palaidota apie 8000 žmonių, aprengtų to laikmečio, kai jie gyveno, drabužiais. Būti palaidotam katakombose įgijo simbolinę reikšmę, todėl dauguma savo testamentuose išreikšdavo norą ilsėtis Kapucinų vienuolyne. Tai nebuvo nemokama amžinojo poilsio vieta. Artimiesiems kas mėnesį teko mokėti mokesčius, kurie garantavo, kad giminaitis ilsėtųsi visiems gerai matomoje vietoje. Mirusiojo šeimai nustojus mokėti įmokas, kūnas be jokių ceremonijų atsidurdavo ant lentynos. Atnaujinus mokėjimus — mumijai vėl atsirasdavo „prestižinė“ vieta. Kapucinų katakombose, įkurtose 1599 metais, paskutinis vienuolis palaidotas 1871 metais, o paskutinis, čia palaidotas civilis žmogus – 1920 metais, maža mergaitė Rosalia Lombardo, mirusi nuo plaučių uždegimo, pavadinta “Miegančioji gražuolė”.


Daugeliui šie požemiai gali atrodyti keisti, ar bauginantys, tačiau kita vertus, čia galima savo akimis pamatyti unikalią žmonijos istoriją. Nors ši ”žmonių biblioteka” nėra skirta silpnus nervus ar skrandžius turintiems turistams, ji yra viena iš lankomiausių turistinių vietų Sicilijoje.


Kapucino vienuolynas lankytojams atviras septynias dienas per savaitę, nuo 9:00 iki 12:00 val. ir nuo 15:00 iki 17:00 val.
Įėjimas į katakombas yra netoli Reale rūmų, Cappuccini aikštėje (Piazza Cappuccini), Palermo mieste.
Tikslus adresas: Piazza Cappuccini, 1, Palermo, Italija.
Apsilankymo kaina: apie 6 eur.
Šaltiniai: http://ru.wikipedia.org; www.urkistravel.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *