Viešėdami Amerikoje ir nusprendę pasivažinėti legendiniu 66 keliu, greta Amarilo miesto pamatysite Kadilakų rančą – dešimties senų amerikoniškų mašinų paminklą, menantį jų „Aukso amžių”.


Kadilakų rančą 1974 metais įkūrė ekscentriškasis milijonieriaus Stenlis Maršas 3-iasis (Stanley Marsh 3) ir San Francisko meno kolektyvas „Skruzdžių ferma“ (Ant Farm). Tai bendras jų projektas. Rančą sudaro dešimt senų automobilių, išpaišytų grafiti ir iki pusės susmaigstytų dulkėtame Teksaso lauke. Automobiliai sukasti priekine dalimi į žemę ir žvelgia į vakarų pusę tuo pačiu kampu kaip Cheopso piramidės.

Kadilakai nuolat keičia savo išvaizdą. Vienu metu jie visi buvo nudažyti rožine spalva, norint atkreipti dėmesį į krūties vėžio prevencijos projektą. Dar vėliau, filmuojant televizijos reklaminį klipą – baltai, ir net juodai – mirus ilgamečiui Maršo bendražygiui – taip pagerbiant jo atminimą.


Visi lankytojai, kurie išbūna šiame parke ištisą parą yra skatinami keisti šių automobilių išvaizdą ir palikti savo žymę ant šio meno kūrinio, išpiešiant juos grafiti piešiniais.  
1997 metais senieji kadilakai buvo perkelti porą mylių toliau į vakarus, kad jų nepasiglemžtų nuolat besiplečiantis miestas.

Tad važiuodami 66-uoju greitkeliu, nepraskriekite pro šalį. Apsilankykite. Tikslias „Kadilakų rančos“ koordinates rasite žemėlapyje viršuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *