Šiaurinis Hengšanas (Northern Heng Shan) – šventas Daoistų kalnas ir vienas aukščiausių Kinijos kalnų, kurio  viršūnė siekia 2020 metrų. Tai religinis centras su gilia istorija.

Hengšano prieigose, nuo Šiaurinės Vei Dinastijos laikų (386-534 m.) prie akmeninių aukštų ir stačių uolų kabo prigludusi šventykla. Atrodo lyg jos niekas nelaiko ir nepaklususi gravitacijos jėgai ji paprasčiausiai kabo ore. Galbūt todėl ją ir pavadino „šventykla, kabančia virš tuštumos“ (Xuánkong Sì).


Kabančią šventyklą pastatė vienuolis Liao Ran maždaug prieš 1600 metus. Jos konstrukcijos periodiškai būdavo apgadinamos patvinus Heng upei ir kaskart iš naujo atkuriamos. Paskutinį kartą ji buvo atkurta 1900 metais ir iki dabar išliko nepakitusi.

Tai žavi vieta, viena iš pamirštų pasaulio stebuklų ir verta dėmesio, viešint Kinijoje.

Suręstą Kabančią šventyklą rasite Hengšano papėdėje, apie 60 km į pietvakarius nuo Datongo, Kinijos Šansi provincijoje.


Šventovę sudaro 40 kambarių, sujungtų svaiginančiais koridorių labirintais ir lentų takais.

Visa medinės šventyklos konstrukcija laikosi ant kelių rąstų, įtvirtintų išgręžtų uolų skylėse. Didesnė šventyklos dalis visai pakibusi ore. Prie šventyklos dugno matyti daugybė vertikalių rąstų. Jie yra tik pastato dekoracijos detalės ir konstrukcijos prilaikymo funkcijos neatlieka.


Bet įdomiausia yra tai, kad šventykloje taikiai sugyvena net trys religijos: konfucializmas, taoizmas ir budizmas. Kiekvieną atsispindi 78 bronzinės statulos ir įvairūs akmens dirbiniai, išbarstyti po visą šventyklą.

Kabanti šventykla– tai nuostabus senosios architektūros šedevras ir ryškiausia Hengšano lankytinų vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *