Šalia Kulumbo paminklo įsikūręs Barselonos jūros muziejus yra vienas turtingiausių, įdomiausių, didžiausių mieste ir, žinoma, – labai populiarus tarp turistų.  


Užklydę į Barselonos jūrų muziejų turistai turi galimybę susipažinti su sena ir labai įdomia Katalonijos jūrų navigacijos bei laivininkystės istorija. Turtinga muziejaus ekspozicija apima 1750-1850 metų laikotarpį ir ją sudaro įvairiausių dydžių bei formų laivų modeliai, pradedant nuo paprastos žvejų valtelės bei primityvių pirmųjų laivelių, baigiant didingomis galeromis ar netgi šiuolaikiniais kruiziniais laivais. Ypač įdomi ir vertinga – muziejaus senovinių laivų modelių salė, kurioje didelio turistų dėmesio sulaukia karališkos galeros kopija – Juan de Austria Lepanto, kuri 1571 m. spalio 7d. dalyvavo Lepanto jūrų mūšyje prieš osmanus ir tuo metu buvo laikoma kone puošniausiu laivu. Ne mažiau žymus ir įdomus Santa Maria de la Victoria laivas, pirmosios Magelano kelionės aplink Pasaulį metu (1519-1522 metais) įėjęs į 5-kių jį lydėjusių laivų konvojaus sudėtį.


Barselonos jūros muziejuje lankytojai taip pat išsamiai susipažins su jūrininkystėje naudojamais įrankiais bei įnagiais, įvairiais brėžiniais, senoviniais žemėlapiais, paveikslais ir net katalonų atrastais bei į Europą atvežtais dalykais. Muziejuje nuolatos veikia interaktyvi paroda „Didieji jūros nuotykiai“ ir dirbtuvės 3-12 amžiaus vaikams. Be pastovios kolekcijos Jūrų muziejuje taip pat nuolat vyksta laikinos parodos.


Ne mažiau įspūdingas pats muziejaus pastatas. Barselonos jūrų muziejus įsikūręs istorinėse karališkojo laivyno statyklose, ispaniškai vadintomis “Atarazanas Reales de Barcelona” arba kataloniškai “Drassanes Reals”, veikusiose šioje vietoje nuo 1283 metų. Viduramžiais, – tai buvo didžiausia ir įspūdingiausia laivų statykla Pasaulyje.


Gotikiniame laivų statyklos pastate įsikūręs muziejus pirmą kartą lankytojams duris atvėrė 1929 metais. Nuo 2012 metų muziejuje vykdoma rekonstrukcija, plečiamos ekspozicijų salės ir kolekcijos, diegiama moderni įranga… Atsinaujinęs Jūros muziejus planuoja pilnai duris atverti turistams tik 2014 metais, o šiuo metu yra prieinama tik maža dalis ekspozicijos.


Adresas
: Avinguda Drassanes 1, Barselona.
Darbo laikas: kasdien nuo 10:00 iki 20:00 val.;
Bilieto kaina: 6€ – suaugusiems (dėl vykdomos muziejaus renovacijos, nuo 2012 iki 2014 metų muziejaus lankymo kaina sumažinta iki 2,5€). Nemokamai muziejų galima aplankyti kiekvieną sekmadienį nuo 15 val., taip pat gegužės 18 ir rugsėjo 24 dienomis. Daugiau informacijos rasite: www.mmb.cat
Artimiausia metro stotelė: Drassanes (L3 – žalia linija); atobusas: 120.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *