Jūrmalos koncertų salė – vienas iš reikšmingiausių Jūrmalos kultūros paminklų, kuriame sudaryta įvairiapusė kultūrinė programa, dalyvaujant vietos ir užsienio menininkams.


Kai 1897 metais, Aleksandro II dukters ir Edinburgo kunigaikščio vestuvėms pagerbti, tuometinėje Edinburgoje (nuo 1922 m. pavadintoje Dzintari) buvo pastatyta teatro scena, į mieste pradėjo dažniau lankytis teatrų bei operečių grupės, taip pat orkestrai iš Berlyno, Varšuvos, Peterburgo bei Latvijos Nacionalinės Operos artistai.

1936 metais pagal V. Mellenbergo projektą naujajame Dzintari koncertų sode buvo įrengta 690 vietų uždara salė. 1960 metais buvo pastatyta vasaros arena ir 2000 vietų koncertų salė. Metalo konstrukcijos su mediniais elementais dėka, šioje salėje galima mėgautis puikia akustika. Specialistų vertinimu ši vieta yra išskirtinė ir viena geriausių vietų Europoje akustikos požiūriu.

Nuo 2004 iki 2006 m. vyko koncertų salės rekonstrukcija, kurios metu buvo išplėsta parko teritorija, renovuotas stogas bei salė ir pagerinta teritorijos infrastruktūra.

Čia koncertavo tokie garsūs pianistai kaip G. Ginzburg, S. Richter, L. Kogan, D. Oistreich, M. Rastropovich, Patricia Kaas, C. Dulpher, “Kremerata Baltica“, Bremeno simfoninis orkestras ir Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras. 

Tradiciniais jau yra tapę Jūrmaloje ir Dzintari koncertų salėje rengiami renginiai: kasmetiniai džiazo ir klasikinės muzikos festivaliai, tarptautinis humoro festivalis “Jūrmala”, humoro šou “Singing KiViN”, didingas baleto festivalis “Baleto žvaigždės Jūrmaloje”, jaunųjų dainininkų festivalis “Naujoji banga” ir tarptautinis klasikinės muzikos festivalis “Vasaros metas”.

Kiekvieną sezoną koncertų salė žiūrovams pasiūlo arti 100 koncertų! Programa skirta įvairiausių skonių ir amžiaus žiūrovams ir joje atstovaujama visiems muzikiniams stiliams, pradedant liaudies muzika ir klasika ir baigiant roku ir pop muzika.

Koncertų salės Dzintari adresas:
Turaidas iela 1, Dzintari, Jūrmala, LV – 2015
Telefonas: +371 67762092,
El.paštas: [email protected],
Internetinė svetainė: www.dzk.lv


Daugiau informacijos:

Jūrmalos turizmo informacinis centras
Lienes iela 5, Majori, Jūrmala LV-2015
Tel. +371 67147900,
Fax. +371 67147901
[email protected]
www.jurmala.lv

Jūrmalos turizmo informacijos biuras yra Priedainėje, ties įvažiavimu į Jūrmalą prie tilto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *