Daugeliui Juodojo miško pavadinimas asocijuojasi su laukine ir baugia, izoliuota vieta, kur laikas teka lėtai, nepriklausomai nuo aplinkinio pasaulio.


Tačiau Juodasis miškas (vok.k. Schwarzwald), dar retkarčiais lietuvių vadinamas Švarcvaldu, nėra nei neprieinamas, nei izoliuotas, nei baugus. Tokį pavadinimą gavo tik dėl tankiai sužėlusių eglių, kurios suteikia miškui tamsią spalvą. Miškingas Švarcvaldo kalnų masyvas turbūt yra populiariausias turistinis regionas Vokietijoje, kur įsikūrę garsiausi šalies kurortai ir atostogų centrai.


200 kilometrų ilgio ir 60 kilometrų pločio Juodasis miškas driekiasi pietvakarine Baden-Viurtembergo dalimi ir pasižymi gamtos bei žmogaus sukurtų turtų įvairove.


Skiriami trys pagrindiniai Juodojo miško, arba Švarcvaldo, regionai: šiaurinis, centrinis ir pietinis. Šiaurinės dalies kraštovaizdis lygiausias, su plačiomis kalnų keteromis ir, įsispraudusiais tarp jų, mažais ežerėliais. Centrinė dalis labai vaizdinga. Ji išsidėsčiusi aplink Tribergą, pasižyminti ledyniniais slėniais bei vaizdingu Tribergo kriokliu, kurio vanduo krinta iš 500 metrų aukščio. Bet turbūt įspūdingiausias yra pietinis Juodojo miško regionas. Jame įsitaisę du nuostabūs ledyninės kilmės ežerai – Titizė ir Šliuchzė, stūkso aukščiausias regione Feldbergo kalnas, siekiantis net 1493 metrus. O šalia dar aptinkamas be galo žavus Hanglocho krioklys.


Ir lyg viso šito grožio dar būtų negana, per Juodąjį mišką į vakarų pusę, teka Reino upė, o Dunojus, savo vandenis į Centrinę Europą, išplukdo iš jo. O kiek aplink Juodąjį mišką stovi įdomiausių pilių!


Tikriausiai todėl Juodasis miškas yra tikras rojus mėgstantiems pasivaikščiojimus ir iškylas gamtoje. Tai magiško grožio regionas, kuriuo nusitęsia daugybė įdomiausių Vokietijos vaizdingų turistinių maršrutų. Vienas žinomiausių iš jų “Miškų sveikatingumo maršrutas” vingiuoja net 270 kilometrus nuo Baden Badeno iki Bad Vildbado. O “Juodojo miško panoraminis maršrutas” (vok.k. Schvarzwaldhoch-strasse) nudžiugins, mėgstančius pasivažinėti. Čia pramogų gausu visiems.


Daugiau informacijos apie Juodąjį mišką ir turistinius maršrutus rasite: www.blackforest-tourism.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *