Beveik tobulai idiliška aplinka: grublėtos kalvos, vėjyje šlamantys paslaptingi medžiai, gėluose tvenkiniuose atsispindintis mėlynas dangus ir juos apsupusiuose ryškiai žaliose pievose ramiai žolę rupšnojančios avys, laikas nuo laiko pastojančios kelią praeiviams… Taip atrodo Hobitonas (angl.k. Hobbiton) – reali vietovė Naujojoje Zelandijoje, kaip prieš dešimtmetį, taip ir šiemet sužadinusi turistų susidomėjimą.


Hobitonas (ang. Hobbiton) – tai mažų žmogeliukų didelėmis, plaukuotomis kojomis kaimelis, pirmiausia gimęs rašytojo Džono Ronaldo Ruelio Tolkino fantazijose, vėliau peraugęs į filmavimo aikštelę, kuriant „Žiedų valdovą“ kalvotoje vietovėje šalia Matamatos gyvenvietės.


Turistų žvilgsniai ganėtinai netikėtai nukrypo į Hobitoną, kai 2001 metais Naujosios Zelandijos kino režisierius Piteris Džeksonas (Peter Jackson) pristatė pirmąją “Žiedų valdovo” trilogijos dalį.


Naujosios Zelandijos Turizmo departamento statistika teigia, jog Hobitoną kasmet aplanko beveik po 50 tūkst. turistų (dauguma iš jų užsieniečiai), o Hobitono miesto ženklas laikomas daugiausiai fotografuojamu objektu šalyje. Milijonams „Žiedų valdovo“ gerbėjų, kurie pastarąjį dešimtmetį praleido planuodami keliones į Naująją Zelandiją ir bandydami aplankyti mėgiamame filme išvystas vietoves, Hobitonas išliko svarbiausia lankytina vieta jų kelionių maršrutuose.


Tai, ką anuomet Piteriui Džeksonui ir jo pagalbininkams pavyko sukurti toje 1200 akrų kaimo teritorijoje, dabar skambiai vadinamoje Hobitonu, labai panašėjo į pasakų pasaulį su miniatiūriniu malūnu, liepteliais ir dešimtimis hobitų namelių apvaliomis ir ryškiomis durelėmis. Metams bėgant, iš neapdirbtos medienos surestos hobitų buveinės pradėjo pūti, iš polistireno pastatytas tiltas – griūti, fermoje auginamos avys ištrypė filmavimo aikštelę. Tačiau filmo gerbėjai nenustojo plūsti, teritorijoje iškilo baras, restoranas ir suvenyrų parduotuvėlė. Bet savo ankstesnį žavesį Hobitonas pradėjo prarasti.


Prabėgus dešimtmečiui Piteris Džeksonas vėl sugrįžo į Hobitoną filmuoti “Hobito” trilogiją. Kaimelis buvo atnaujintas ir po pirmosios filmo dalies premjeros, vietovės patrauklumas turistų tarpe šoktelėjo į nematytas aukštumas. Ir šį kartą vietovė yra pilnai pasiruošusi atremti turistų antplūdį.


Dvi valandos kelionėje nuo Oklando automobiliu ir nesvarbu, koks būtumėte ciniškas ar neigiamai nusiteikęs, ši vietovė sugebės sužavėti. Kas nenorėtų pasivaikščioti po vilnijančias kalvas paskendusias ryškiai žalioje žolėje, apžiūrėti po žeme įrengtus hobitų būstus, paieškoti savo atvaizdo aplink tyvuliuojančiuose tvenkinukuose.


Hobitone dabar yra rengiamos organizuotos ekskursijos su vakariene mėgstamiausiame hobitų viešbutyje „Green Dragon Inn“. Naujosios Zelandijos Turizmo departamentas taip pat yra pasiryžęs investuoti $50mln. visame pasaulyje populiarindami turistinę Hobito trilogijos kampaniją.

One thought on “Hobitonas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *