Austrijoje, Tirolio žeme nusidriekusioje Alpių kalnų grandinėje egzistuoja labai paslaptinga keltuvų stotelė, vokiškai vadinama „Hexenwasser“. Išvertus į lietuvių kalbą pažodžiui tai reiškia „Raganų vanduo“ arba „Užkerėti vandenys“.


Išlipę iš keltuvo turistai Hexenwasser stotelėje patenka į magišką raganų ir vandens pasaulį, tartum perkeltą tiesiai iš stebuklingos pasakos puslapių. „Hexenwasser” – tai teminis vandens pramogų parkas įkurtas aktyvioje kalnų poilsio zonoje prie Ino upės, netoli Ziolio (vok.k. Söll) ir Kufšteino miestų, šalia sienos su Vokietija. Jis iškilo įkvėptas popularių legendų apie raganas, kurios senovėje tariamai gyveno dabartinėje parko teritorijoje.


Maždaug 500 m2 teritorijoje įsikūrusiame parke gausu mažų, seklių ežerėlių ir ramiai čiurlenančių upeliūkščių, viliojančių lankytojus ne tik išsimaudyti, bet ir pasimėgauti įvairiais vandens žaidimais. Vaikams čia įrengta daugybė įvairių žaidimo aikštelių. Įkurtas mini zoologijos sodas. Suaugę čia gali rasti jaukių kavinukių ir restoranų. Kalnuota parko teritorija driekiasi bent keli teminiai ir pažintiniai takai. Pvz. “Raganų takas” veda vietovę apgaubusių legendų pėdomis ir yra ypatingai įdomus mažiesiems keliautojams. Suaugę lankytojai keliaudami “panoraminiu taku” gali pasigrožėti įsimintina ir tikrai nuostabia Alpių kalnų panorama – vietovę supa net 70 įspūdingų kalnų viršūnių, siekiančių daugiau kaip 3 kilometrus. O štai keliaudami basomis specialiai įrengtu “basų pėdų taku” kiekvienas gali patirti įvairių įdomių ir kartais gal nelabai kelionėse įprastų pojūčių. Įdomu tai, jog lankytojams keliaujant šiuo taku basomis, jų batai tampa laikinais “Tirolio batų muziejaus” eksponatais, kuriuos kiekvienas gali apžiūrėti ir patyrinėti.


Hexenwasser parke rasite daugiau kaip 60 įvairių vandens pramogų stotelių, kur kiekvienas norintis gali smagiai pasitiurkšti po vandens latakais tekančiomis čiukšlėmis, įvairiuose vandens rezervuaruose ar purvo baseinuose. Parke taip pat galima apžiūrėti raganų malūną, pieninę, spirito varyklą, raganų katilo formos namą ir bitininkystės muziejų. Čia taip pat aptiksite saulės laikrodžių, milžiniškų raganų skėčių ar net vėjo arfą, kuriančią savotiškai įdomią muziką siaučiant kalnų vėjams. Aplinkui šmirinėjančios raganos mažuosius lankytojus išmokys įkurti ugnį ir netgi iškepti duoną, o tuo metu suaugę galės pailsėti ir atsipalaiduoti Raganų pirtyje.


Laikas Hexenwasser parke slenka labai linksmai ir įdomiai. Čia nenuobodžiauja nė vienas. Matyt, kad pelnytai parkas yra užsitarnavęs šauniausio turistinio objekto titulą regione.


Įėjimas į Hexenwasser parką yra nemokamas, tačiau mokami keltuvai, gabenantys lankytojus į parką. Kelionė keltuvu iki Hexenwasser Hochsoll stotelės kainuoja 13 Eurų suaugusiems ir 6,50 Eurus vaikams. O kelionė iki Hexenwasser Hohe Salve stotelės kainuos 16,50 Eurų suaugusiems ir 8 Eurus vaikams. Tirolio žemės gyventojams ir Ski-Welt lankytojų paso savininkams taikomos nuolaidos.
Hexenwasser parko darbo laikas: kasdien nuo 9 iki 15.30 val.


Daugiau informacijos rasite: www.hexenwasser.at

2 thoughts on “Hexenwasser – užkerėti vandenys”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *