Merkuris, taip pat yra žinomas kaip gyvsidabris, kambario temperatūroje įprastai išlieka skystas. Tai gražus ir grakštus metalas. Deja, jis taip pat labai nuodingas.


Jau daugelį metų didžiausias gyvsidabrio šaltinis yra Almaden kasyklos, Ispanijoje. Šioje vietovėje, per beveik du tūkstantmečius metų trunkančią veiklą buvo išgauta daugiau nei 250.000 tonų gyvsidabrio.

Taigi, kai Ispanija nusprendė pastatyti paminklą stambiausiai gyvsidabrio kasyklai, kurioje ilgai dirbo kaliniai ir vergai (dauguma vėliau mirusių nuo apsinuodijimų gyvsidabriu), ji paprašė amerikiečių skulptoriaus Alexander Calder sukurti gražų fontaną, kuriame vietoj vandens, tyvuliuotų grynasis gyvsidabris.


Šis kūrinys pirmą kartą buvo pristatytas Pasaulinėje parodoje, 1937 metais. Tuo metu, buvo suvokiamas šio skysto metalo grožis, bet ne jo toksiškumas.

Šiandien, Merkurijaus fontaną galima pamatyti Joan Miro parodų salėje (Fundació Joan Miro), Barselonoje. Fontane ir toliau tyvuliuoja grynas gyvsidabris, tačiau dabar jis yra už stiklo plokštės, kuri saugo žiūrovus nuo nuodingų, šio mirtino meno kūrinio, garų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *