Marostika – Italijos viduramžių miestas yra išlaikęs seną tradiciją – kas du metai jame yra organizuojamas gyvas šachmatų žaidimas. Renginys vyksta Šachmatų aikštėje (it.k. Piazza Castello), kiekvienų lyginių metų antrą rugsėjo sekmadienį.

Tą dieną apie 500 miestelio gyventojų pasidabina tradiciniais XV amžiaus kostiumais ir dalyvauja inscenizuotame vaidinime, sukurtame pagal 1454 metų legendą. Legendoje pasakojama apie du bajorus, pamilusius vieną ir tą pačią – vyresniąją pilies valdovo dukterį. Vietoj įprastos dvikovos, valdovas jiems įsakė išsiaiškinti nesutarimus, žaidžiant šachmatais.


Mūsų dienomis visas renginys prasideda skambia muzika ir vėliavų pasirodymu. Tik tada prasideda gyvas žaidimas šachmatais ant gigantiškos 20x20m. dydžio šachmatų lentos. Šachmatų figūros – gyvi žmonės apsirengę senoviniais juodais arba baltais drabužiais. Žaidimo pabaigoje laimėtojas gauna vyriausiosios valdovo dukters – Lionoros ranką ir širdį, o pralaimėjusiam atitenka jos jaunoji sesuo – Oldrada.


Legendos inscenizacija yra didelis Marostikos miestelio kultūrinis renginys, o gyvas šachmatų žaidimas pritraukia į vietovę daug smalsių lankytojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *