1883 m. prancūzų tapytojas, peizažistas, impresionizmo atstovas Klodas Monė, (Oscar-Claude Monet 1840 – 1926) persikėlė gyventi į namą Giverny, kur praleido daugiau kaip 40 savo gyvenimo metų. Menininkas pasodino didelį sodą, kurį jis kūrė ir tapė per visus tuos dešimtmečius.


K. Monė išskirtinai mėgo piešti gamtą – nuosavą sodą, rožynus, vandens lelijas, baseiną ir japoniško stiliaus tiltelius, apsivijusius žydinčiais vijokliais. Būdamas čia, jis nutapė daugelį garsiausių savo paveikslų – ,,Vandens Lelijos ” ir ,,Lelijų tvenkinį“ ir kt. Sodo kūrimas dailininkui teikė ne mažesnį malonumą, negu tapymas .


Dabar namas ir sodas yra atviri lankytojams ir sulaukia nemažai turistų bei gamtos mylėtojų ne tik iš Prancūzijos. Name eksponuojami asmeniniai dailininko daiktai ir paveikslų kopijos. Kadangi Giverny yra netoli Paryžiaus, tai savaitgaliais čia mėgsta apsilankyti sostinės gyventojai ir svečiai.


Sodo veidas keičiasi besikeičiant metų laikams: pavasary sodas skęsta tulpių jūroje, vasarą džiugina rožynų žiedai ir kvapai, taip pat daugybė vandens lelijų, rudenį spalvų paletė vėl keičiasi, taip, kad sodą verta aplankyti bet kuriuo metų laiku.


Daugiau informacijos – giverny.org/gardens ir en.wikipedia.org/wiki/Giverny

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *