Benediktinų rūmai yra ekstravagancijos ir tradicijų mišinys, pastatyti IX a. pab., derinant neo-gotikos ir neo-renesanso stilių, kuriuos suprojektavo architektas Albert Camille. Jie pastatyti pagal Aleksandro Didžiojo(Alexandre-Prosper Le Grand) užsakymą. Jis buvo didelis meno entuziastas ir rūmuose norėjo sukurti hibridinę erdvę , kurioje derėtų menas ir pramonė , taip pat įtvirtinti savo alkoholinius gėrimus į vietos vienuolių tradiciją.

Tuo metu šalia esančiame Fekampo vienuolyne gyveno Benediktinų vienuoliai, kurie labai domėjosi mokslais, kviesdavosi žymius mokslininkus ir alchemikus, iš įvairių žolelių kūrė ,,gyvenimo eliksyrus“.
Benediktinų rūmus sudaro dvi erdvės – viena puošni, kur yra sakralinio meno muziejus, su išskirtine tapybos, skulptūros, rankraščių, surinktų XIX amžiuje Aleksandro Didžiojo, kolekcija. Kita –benediktinų likerio gamykla su rūsiais ir ekspozicijos salėmis.


Likerio gamyba trunka 2 metus: jam pagaminti naudojamos 27 prieskoninės ir vaistinės žolės, ilgas distiliavimo procesas, 4 mėn. laikomas ąžuolo statinėse. Pilnas produkto receptas laikomas paslaptyje.
Tai labiausiai padirbinėjamas likeris pasaulyje, muziejaus vitrinose sustatyta keli šimtai skirtingose šalyse aptikto Benediktino likerio falsifikato.

Ekskursijos pabaigoje duodama paragauti pasirinktinai vieno iš trijų rūšių šio gėrimo, iš kurių vienos rūšies galima įsigyti tik šiuose rūmuose.


Bilietų kainos ir darbo laikas – www.normandie-tourisme.fr

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *