Jei kada nors tektų važiuoti britų užjūrio teritorija Gibraltare ir, bevažiuodami išvystumėte keleivinį orlaivį, kertantį plentą, labai neišsigąskite – tai normalu.

Įsidėmėkite, kad lėktuvams, planuojant nutūpti arba pakilti vieninteliame Gibraltaro oro uoste, nusileidimo-pakilimo taką kertantis plentas yra laikinai uždaromas. Apie tai praneša prie plento įrengti eismo signalai ir vartai. Taip užtikrinama, kad mašinos ir pėstieji užleis kelią netrukus besileidžiantiems ar kylantiems orlaiviams.


Nors Gibraltaro oro uostas yra ne itin judrus, tačiau iš jo kasdien vykdomi keli skrydžiai į Londoną ar Mančesterį ir atgal. Kiekvieno lėktuvo pakilimo ir nusileidimo metu plentas uždaromas vidutiniškai 10 minučių ir dėl to pastaruoju metu vietovėje kyla nemažų eismo problemų.


Pagal 2007 metais paskelbtus planus, Vinstono Čerčilio gatvė Gibraltare (Winston Churchill st.) netrukus turi būti rekonstruota ir eismas bus nukreipiamas per tunelį, vedantį po nusileidimo taku. Eismo problemos išnyks, o kartu su jomis ir dar viena unikali ir įdomi vieta. Bet gal dar spėsite aplankyti ją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *