Schidamo (Schiedam) miestas, įkurtas pietų Olandijoje, buvo ir iki šiol yra vienu skurdžiausiu šalies miestų. Bet jis nepamirštas turistų dėl savo garsaus istorinio centro su kanalais bei aukščiausiu pasaulio malūnu. Jo vardą šlovina ir Schidamo mieste gaminamas džinas. Jei anglas, užsisakinėdamas džiną, tiesiog paprašo „schidamo” – niekam nekyla abejonių, kad klientas pageidauja olandiško džino.


Kiek mažiau žinoma Schidamo lankytina vieta, bet pakankamai patraukli smalsiems miesto lankytojams – „geltonų plytelių kelias“ (yellow brick road), kuris driekiasi Overschiesestraat‘u nuo miesto centro iki naujosios geležinkelių stoties. Šis „geltonas kilimas“ suteikia miestui ne vien patrauklumo, bet dar simbolizuoja kelią į sėkmę, šlovę bei gerovę. Geltonai grįstas 950 metrų ilgio ir 4,5 metrų pločio kelias spindi taip, lyg būtų nuklotas auksu. Efektas tikrai stulbinantis. Tad kodėl gi neužsukus į Schidamą ir neaplankius visų jo įdomybių?

2 thoughts on “Geltonų plytelių kelias”
  1. Gaila negalejau patikrinti…buciau atrades laiko, bet apie tai nezinojau…o kaip tik pries dvi dienas lankiausi Roterdame ir turejau laisvo laiko… 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *