Nedidukas, ekscentriškas Casa da Flor (lietuvių k. „Gėlių namas“) stovi Rio de Žaneiro valstijos, Sao Pedro da Aldeia mieste ir iki šiol yra laikomas Brazilijos architektūros šedevru bei mažu šalies stebuklu.

Gėlių namą 1912 metais pradėjo kurti paprastas, neturtingas, savamokslis juodaodis svajotojas, pragyvenimui uždarbiavęs vietos druskos kasykloje. Įkvėptas turtingos vaizduotės, tarp 1923 ir 1985 metų Gabrielis Joaquim dos Santos nuolat gražino ir tobulino savo namą. Visą gyvenimą jis bandė paversti apylinkėse aptinkamus akmenis, senas elektros lemputes ir kitas „šiukšles” į vientisą meno kūrinį. Įkvėptas svajonės, jis iš jų kūrė gėles, lapus, vynuogių kekes, kolonas, mozaikas ir fantastiškai atrodančias skulptūras, kurios papuošė visą namą ir jo kiemą. Šiukėlės dos Santos rankose virto į taurią meninės kūrybos žaliavą, iš kurios gimė ypatingų plastikinių kompozicijų, visiškai neįprastas architektūros kūrinys.


Iki šiol nėra jokių kelio nuorodų vedančių link Casa da Flor. Jis įsikūręs Vinhateiro priemiestyje, maždaug 5 km. nuo Sao Pedro da Aldeia miesto. Norėdami šį įspūdingą namą aplankyti važiuokite asfaltuotu keliu link Cabo Frio. Dviejų aukštų, žaliai nudažytas namas tarnauja kaip orientyras, kur būtina pasukti į kairę. Pasukę, netrukus privažiuosite Gėlių namą.


Tiksli Gėlių namo vieta parodyta žemėlapyje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *