Niekas iki šiol nedrįsta suabejoti, kad vienas vaizdingiausių pasaulyje kelių yra Flomo geležinkelis, nusidriekęs raižytais Norvegijos fioradais tarp Myrdal’o ir Flomo kurortų.


Kiekvienais metais šis nepakartojamas geležinkelis pritraukia šimtus tūkstančių turistų iš įvairių pasaulio vietų. Sakoma, kad tai viena įdomiausių ir įspūdingiausių turistinių atrakcijų Norvegijoje, populiarumu nedaug nusileidžianti Jostedalsbreno ledynui.


Oficialiais duomenimis Flomo geležinkelis kasmet perveža daugiau nei 580.000 keleivių. Ir toks jo populiarumas neabejotinai yra pelnytas. Keliaujant moderniu traukiniu, prieš akis atsiveria didingiausi laukinės Norvegijos peizažai ir kiekvienas keleivis čia patiria daug gražių įspūdžių.


Flomo geležinkelio linija tęsiasi vos 20 kilometrų, tačiau ji vingiuoja giliomis Norvegijos daubomis ir derlingomis pievomis, spirale skrodžia fiordus, snieguotas jų viršūnes ir krioklius.   Kelyje bent 3 kartus kerta sraunią upę, tačiau nė karto – tiltu. Upė išmaniai nukreipiama žmonių išgremžtais tuneliais ir visada lieka tekėti apačioje po geležinkelio bėgiais.


Flomo geležinkelis taip pat yra vienas iš stačiausių geležinkelių pasaulyje, kurio vagonai rieda įprastais bėgiais ir iki šiol laikomas viena drąsiausių ir sumaniausių geležinkelio inžinerinių sprendimų apraiška. Tai tikras Norvegijos inžinerijos šedevras.


Prie šio geležinkelio statybų nuo 1923 metų, kasdien plušo tarp 120 ir 220 darbininkų. Darbai truko net 20 metų. Didžiausias geležinkelio statybų iššūkis – statūs Norvegijos fiordai. Kiaurai jų buvo kasami tuneliai. Tik 2 tuneliai iš 20-ies buvo iškasti naudojant mašinas – visi kiti rankiniu būdu. Kompensuojant didelius aukščio skirtumus, stačiose kalvose buvo kasami raityti tuneliai.


Kelionė Flomo geležinkeliu truka apie valandą. Važiuojate 5 galingų variklių varomu traukiniu, susidedančiu iš 12-kos modernių vagonų.


Išvyka Flomo geležinkeliu – tai įsimintina kelionė – nepaliekanti nė vieno abejingo.


Daugiau informacijos, išvykimo laikus ir kainas galite rasti: http://www.flaamsbana.no/eng/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *