Viskas prasidėjo 1873 metais, kai metalurgijos inžinierius Julis Buchas netoli nuo Felklingeno įkūrė plieno liejyklą. Milžiniška gamykla buvo vienas moderniausių pramoninių kompleksų, iki šių dienų laikoma technikos istorijos pradininku.


Apie 100 metų ji buvo didžiausia Vokietijoje metalo lydymo gamykla. Šiandien Felklingeno metalurgijos gamykla, užimanti 600 000 m² plotą, yra gražus pasilinksminimų parkas su gigantiškais statiniais. Šešios milžiniškos aukštakrosnės, daugiau nei 6 000 m² dydžio salė ir dinozaurų dydžio mašinos, unikalus ir visame pasaulyje garsus nuožulnus liftas, laikomas techninės inžinerijos stebuklu ir 20 amžiaus pradžios žvaigždžių valanda.

30 metrų aukščio platforma – tai vieta, nuo kurios į aukštakrosnę buvo beriamas koksas ir rūda. Šiandien tai gigantiška apžvalgos aikštelė, kurią  savo aukščiu pralenkia tik 45 metrų aukštyje esantys oro šildymo įrenginiai.

Felklingeno metalurgijos gamykla yra vienintelė pasaulyje išsaugota plieno liejykla, nuo pat geležies ir plieno pramonės pradžios, įrašyta į pasaulinio paveldo sąrašą.

Daugiau informacijos rasite: www.voelklinger-huette.org

Informaciją paruošė:
Vokietijos turistinis centras
Beethovenstraße 69
60325 Frankfurtas prie Maino

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *