Viena iš daugelio įdomesnių Ispanijos lankytinų vietų yra laikoma Elčės palmių giraitė (isp.k. Palmeral de Elche), įsitaisiusi vos už 23 kilometrų į pietvakarius nuo Alikantės miesto.


Manoma, jog Elčės miestelį, apsuptą įspūdinga palmių giraite, maždaug V ar IV amžiuje pirmieji pasodino kartaginiečiai, siekdami nuo deginančios saulės ir vėjo apsaugoti vietovėje kultivuojamus lakus ir auginamus vaismedžius. Vėliau, tarp VIII ir XIII amžių ją išplėtė Ispaniją užvaldę maurai. Jie suprojektavo ir įrengė sudėtingas drėkinimo sistemas, kurių kanalais vietovę pasiekęs vanduo iš Vinalopó upės maitino ne tik mišką, bet ir pasiekdavo patį Elčės miestą. Neįtikėtina, bet ši maurų įrengta palmių giraitės drėkinimo sistema dar ir šiandien pilnai funkcionuoja.


Dabar Elčės palmių giraitėje auga daugiau kaip 200tūkst. didelių palmių, tarp kurių dominuoja datulės. Datulių vaisiai laikomi vertinga preke ne tik šiame regione, bet ir visoje šalyje. Datulių derlius kasmet surenkamas gruodžio mėnesį. Jei tektų lankytis Alikantėje, nepraleiskite progos aplankyti tokios neįprastos Europoje giraitės.


3.5 km2 plotą užimanti Elčės palmių giraitė laikoma didžiausiu palmių mišku ne tik Ispanijoje, bet ir visoje Europoje. Tvirtinama, jog dydžiu ją pranoksta vos keletas panašių palmių miškų Arabijoje. O joje augančių medžių amžius siekia daugiau nei 300 metų.


Skirtingai nuo daugumos turistų lankomų vietų, Palmių giraitę įdomu apžiūrėti ne tik keliaujant po ją ir iš arti tyrinėjant įvairias palmių rūšis bei jų skirtumus… Labai įdomu ją apžvelgti iš tolo. Nuostabūs palmių sodai driekiasi iki horizonto ir kuria visiškai neįprastą atmosferą, suteikdami istoriniam Elčės miestui ir Ispanijos kraštovaizdžiui išskirtinų ir labai egzotinių bruožų.


2000 metais Elčės palmių giraitė paskelbta Ispanijos gamtos paminklu ir dabar yra saugoma UNESCO. Jos lankymas įprastai yra nemokamas. Tačiau jei ją bandysite siekti iš Elčės „Huerto del Cura” (liet. k. Kunigo parko), gali tekti susimokėti suaugusiam net 5€ mokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *