Milano priemiestyje įsikūręs Fiordaliso prekybos centras gali pasigirti neseniai papuolęs į Gineso rekordų knygą, kaip turintis didžiausią pasaulyje vertikalų sodą. Labai unikalus sodas, tiesiogine ta žodžio prasme, auga ant prekybinio komplekso sienos.


Iš daugiau, kaip 44 tūkst. augalų susidedantis sodas, želia 1 263 m2 plote ant pastato sienos. Tokio neįprasto sumanymo autorius – italų architektas Francisco Bollani pasakoja, kad jo suburtai komandai prireikė ištisų metų, kad išaugintų visus 44 tūkst. augalų šiltnamyje ir dar 90-ies dienų – susodinant juos ant prekybos centro sienų. Ir nors atrodo, kad pastato sienos padengtos dirvožemiu, iš tikrųjų, prie jų pritvirtintos specialios metalinės talpyklos, panašios į lego kaladėles, į kurias susodinti augalai.


Rozzano vertikalus sodas iš tiesų atrodo įspūdingai, bet pasak Fiordaliso prekybos centro vadovo Simone Rao, šis sodas teikia ne tik estetinį grožį, bet ir naudą – ant sienų želiantys augalai padeda reguliuoti temperatūrą prekybos centro viduje, t.y. sumažindami tiesioginius saulės spindulius, mažina energijos išeikvojimą iki minimumo. Šis žmogaus rankomis sukurtas stebuklas taip pat puikiai sugeria anglies dvideginį bei izoliuoja iš gatvės sklindantį triukšmą.


Ankstesnis didžiausio vertikalaus sodo rekordas priklausė Madrido miestui, Ispanijoje. Sodas užėmė 844 kv.m. ploto. Laikas plėstis, jei pageidauja titulą atgauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *