Eksternsteino uolos nuo seno yra tapatinamos su senovine vokiečių pagonybės šventaviete. Tai šimto pėdų aukščio, vėjo nudailintų akmenų eilė, pagrindinė germanų saulės kulto šventovė, žinoma kaip „Irminsul“, kur Hitlerio laikais buvo švenčiamos solsticijos ir organizuojamos iškilmingos ceremonijos, priimant jaunimą į Hitlerio organizaciją.

„Externsteine“, išvertus iš vokiečių kalbos, reiškia saulės arba žvaigždžių akmenis. Jie stiebiasi aukštyn į dangų vienoje Vokietijos pamiškėje.

Eksternsteinas – tai kvapą gniaužianti Vokietijos geologinė įdomybė, o taip pat neo-pagonių, neo-nacių ir neo-pagonių-nacių meka.

Labai mažai yra žinoma apie šių uolų tikrąją istoriją. Vietovėje vykdyti archeologiniai kasinėjimai nepateikė daug įrodymų, kad Eksternsteinas butų buvęs svarbus paleolitiniame amžiuje. Manoma, kad iki 700-ųjų metų šie keisti uolienų dariniai buvo tik atsitiktine užuovėja ar pastoge keliautojams ir atsiskyrėliams. O 700 metais, vietovėje apsigyvenę krikščionių vienuoliai, išskaptavo Eksternsteino uolose laiptus bei reljefines skulptūras.

Vėliau vietovės paskirtis nuolat kito: vienu metu ji tarnavo kaip tvirtovė, kitu – kaip pramoginiai rūmai, o trečiu – kaip kalėjimas, kol galiausiai tapo kai kuo dar keistesniu – dvasiškai reikšminga ir savo istorija garsia vieta, nors ši šlovinga vietovės „istorija” tėra tik nacių okultistų sukurta fikcija.

Įrodymų trūkumas, kad Eksternsteino uolos buvo svarbios senovėje, nesustabdė Heinricho Himlerio teigti priešingai ir sukurti Eksternsteinui nebūtą didybę. Himleris buvo okultinio nacių skyriaus „Ahnenerbe” vadas. Tai neva buvo „Intelektualios senovės istorijos studijų bendruomenė”, o iš tikrųjų tebuvo pseudo-mokslinė organizacija, atsidavusi surasti, o dar dažniau sufabrikuoti istoriją apie šlovingą germanų praeitį. Viena tokių vietų, kurią bendruomenė identifikavo kaip svarbų senovės kryžiuočių veiklos centrą, buvo Eksternsteinas. O tokiai „svarbiai“ vietovei ištirti netgi įkūrė „Eksternsteino fondą”.

Taip netrukus Eksternsteinas buvo įtrauktas į keistą erdvę, persipynusią nacizmo ir okultistine pseudo-istorija,  kur faktinę istoriją užgožia įsivaizduojami senovės kryžiuočių žygdarbiai. Pro pseudo nacių istoriko Himlerio akis neprasprūdo net vienuolių ant uolų palikti raižiniai. Jis pareiškė, kad šioje vietoje krikščionybė susidorojo su pagonių Dievu, žinomu kaip „Irminsul” ir tą faktą patvirtina ant uolų palikti raižiniai.

Pateisinti didžiules investicijas, sukūrus šią pseudo-istoriją, nacistinės Vokietijos laikais į Eksternsteiną ėmė gausiai rinktis nacių jaunimas, kad solsticijos ar Hitlerio gimtadienio dieną čia galėtų pagiedoti pagoniškas giesmes.

Net ir šiandien Eksternsteinas yra pasimetęs panašiame istoriniame chaose, į kurį piligrimines keliones vis dar vykdo neo-pagonybės ir neo-nacizmo gerbėjai. Keliautojai lanko šią vietovę, nekreipdami dėmesį į dirbtinai sureikšmintą jos istoriją, nes Eksternsteinas yra nuostabus.

Eksternsteiną sudaro penki didingi kalkakmenio uolų stulpai. Jame iš tiesų galima aptikti astronominių elementų, įskaitant 20 colių langą, kuris išsilygina su saule vasaros saulėgrįžos metu. Vienuolių išskaptuoti laiptai ir reljefinės skulptūros suteikia vietovei prasmę. Priverčia stebėtis bei grožėtis ja. Tai geologinis paminklas – daug puikesnis, nuostabesnis, didingesnis nei išprotėjusi nacių fantazija. Todėl, būdami netoliese, įtraukite šią vietovę į savo maršrutą.

Vasaros saulėgrįžos metu Eksternsteine yra organizuojama į Vūdstoko (Woodstock) festivalį panaši šventė. Eksternsteino tikslus adresas: Golfweg 7, Haus des Kurgastes, Šiaurės Reinas-Vestfalija, Horn-Bad Meinberg, 32805, Vokietija. Koordinates, kaip visada, rasite žemėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *